Jau pasen rimti vēroju procesu, kā mobilo telefonu kameras pamazām atkaro to teritoriju, kur agrāk pilnībā valdīja digitālie ziepīši. Šodienas labāko mobilo telefonu kameras, kā man šķiet, pilnībā spēj aizstāt savās fotogrāfiskajās kvalitātēs vecāku modeļu digitālos fotoaparātus un pat vienu otru jaunāku ekonomiskās klases aparātu. Protams, ar saviem ierobežojumiem, jo piemēram, pagaidām nezinu nopietnu telefonu, kur fotoaparāts būtu ar optisko tālummaini. Bet no otras puses — digitālajiem fotoaparātiem, kuri ir kā atsevišķas iekārtas, parasti pietrūkst iespējas operatīvi publicēt uzņemtos kadrus.

Tādēļ interesanti ir šajā kontekstā redzēt, ko telefonu fotoaparāti spēj. Un salīdzināt, ko spēj vairāku firmu labākie modeļi, un konkrēti — Nokia N8, Apple iPhone 4S un Samsung Galaxy SII.

Nepārpublicējot visu pētījumu, došu tikai secinājumu daļu — Nokia N8 joprojām nodrošina labāko fotogrāfisko kvalitāti, tam ir labākais dinamiskais diapazons, mazākie trokšņi un visprecīzākās krāsas. Arī — visaugstākā izšķirtspēja.

Kopvērtējumā otrajā vietā fotogrāfiskajās kvalitātēs stabili ir iPhone 4S. Otrajai vietai tiek atzīmētas rediģēšanas un kopīgošanas funkcijas, kas pārspēj N8.

Apskata autors vismazāk jūtas iespaidots no Samsung Galaxy SII. Saka pat, ka to nesaprotot. Esot muļķīgi daudz attēla trokšņu, arī trūcīgs dinamiskais diapazons. Tas izbrīna kaut vai tādēļ, ka Samsung ražo arī īstas foto kameras un tam vajadzētu būt kompetencei šajā jomā. Apskata autors būtu izbrīnīts, ja kāds iegādātos Samsung Galaxy SII tieši tā fotogrāfisko kvalitāšu dēļ.

Avots: Image Quality of the the Nokia N8, Apple iPhone 4s, and Samsung Galaxy SII Cameras Compared

Comments

2 Responses to “Nokia N8, iPhone 4S, Samsung Galaxy SII salīdzinājums”

  1. veciic on februāris 6th, 2012 14:24:59

    interesanti, bet gsmarēnā citi viedokļi ar pamatotiem testiem.. http://www.gsmarena.com/8mp_shootout_2011-review-673.php

  2. Jānis on februāris 6th, 2012 19:23:47

    Tie testi ar šiem nav pretrunā. Nokia N8 (12 MP kamera) nav apskatīts tai testā, tikai N9, bet tam ir pilnīgi cita foto daļa. Un gsmarena testos apskatītas arī video spējas, kas pilnīgi ignorētas šai testā.