Polaroid, kas vidējās un vecākās paaudzes fotomīļiem vispirms nāk atmiņā ar savu momentānās fotogrāfijas sistēmu, pārdzīvo grūtus laikus. Digitālā fotogrāfija ir pārņēmusi praktiski visu agrāko Polaroid tirgu, atstājot tai tikai mazu nišu pie vidējā un lielā formāta fotogrāfiem, kuri spītīgi turpina bildēt uz tradicionālajiem fotomateriāliem.

Bet firma cīnās un meklē jaunus tirgus, kas ir apsveicami. Pavisam nesen firma paziņoja par savu ienākšanu apgaismojuma lauciņā un piedāvājums, kas sastāv no divām zibspuldzēm, ir interesants. Interesants tādā ziņā, ka mēģina apvienot gan fotogrāfijas, gan videogrāfijas gaismas vajadzības vienā ierīcē, kas varētu būt interesanti tiem digitālo spoguļkameru lietotājiem, kuru kamerām ir video filmēšanas režīms.

Jaunās gaismas (vairs īsti nav vietā zibspuldzes vārds) ir izlaistas ar marketinga nosaukumu Digital Dua, kas valodās apķērīgākiem uzreiz norāda uz dubulto funkciju. Zibspuldzes daļa ir visai tradicionāla, ar grozāmu un cilājamu zibspuldzes elementu, ar 24-85mm zūmējamu galvu un strādā gan automātiskos, gan rokas režīmos, gan esot paredzēta darbība kā vadāmai (Slave) zibspuldzei. Video gaismas nodrošina korpusa nekustīgajā daļā iemontētās trīs 1W jaudas gaismas diodes, kuras, kā apgalvo ražotājs, nodrošina vienu stundu ilgu darbību no 4 AA izmēra baterijām, kas baro šo ierīci.

 

PL150 zibspuldzei reflektors un izkliedētājs ir pievienojami, bet PL160 zibspuldzei – iebūvēti. PL150 zibspuldzes orientējošā cena ir ap $159 (vai £129 Anglijā), bet PL160 cena ir $199 vai £159. PL150 no savas vecākās māsas atšķiras arī ar mazāk funkcijām. Gaismas ierīce ir izlaista galvenajām sistēmām, Nikon un Canon ieskaitot. Cena šķiet, ir pat visai zema priekš tik bagātīgi aprīkotas ierīces, un vienīgo nopietno trūkumu, kuru spēju internetos sameklēt, manīju pārlādēšanās laiku starp zibšņiem — līdz pat 9 sekundēm.

Avots: Polaroid Dua, A Combined Flash and LED Lamp.

Comments

3 Responses to “Polaroid gaismas”

 1. Grammar nazi on novembris 27th, 2011 22:02:01

  Jauājums uz attapību: cik šī zibspuldze maksā Skotijā?

 2. Jānis on novembris 27th, 2011 22:14:13

  Nav ne jausmas. Ātrumā nevaru izdomāt, kā sagooglēt cenu tieši Skotijā.

 3. Smic_ on decembris 19th, 2011 23:40:41

  Polaroīds arī citādi atgriežas gandrīz iepriekš zināmajā formā:

  http://www.ixbt.com/digimage/pz340.shtml