Nikon rūpnīcas Japānā cieta zemestrīcē un cunami, bet postījumi bija samērā nelieli un lielākā daļa Nikon lietotāju to diez vai pamanīja. Tagad posts ir piemeklējis lielāko Nikon rūpnīcu ārpus Japānas – Taizemē. Tur ir pamatīgi plūdi:

Nikon rūpnīca plūdos

Dabas katastrofa Taizemē, protams, nav salīdzināma ar Japānas zemestrīci un cunami, bet tā ir iznīcinājusi ap 10% rīsu sējumu un bojā gājuši gandrīz 300 cilvēki.

Plūdu sakarā Nikon pat ir publicējis oficiālu paziņojumu, kurā teikts, ka rūpnīcas pirmais stāvs ir applūdis un ka bojājumu apmērs tiek noteikts. Cilvēku upuru rūpnīcā neesot. Šobrīd vēl esot par agru, lai prognozētu rūpnīcas darbības atjaunošanu, bet rūpnīca un viss industriālais parks cerot uz Taizemes valdības palīdzību teritorijas nosusināšanā.

Applūdušas esot arī Honda Motor Co. un Canon Inc. rūpnīcas, tā ka Nikon nav vienīgie cietušie. Taizemes rūpnīcā tiek ražota liela daļa amatieru foto tehnikas, tai skaitā visas spoguļkameras, izņemot D3 sērijas kameras, kuras ražo tikai Japānā.

Cita starpā ir parādījušās ziņas, ka pārtraukta zibspuldzes SB-900 ražošana. Vai tas tiešām tā un kas varētu būt tās vietā, laikam ir tuvākās nākotnes jautājums.

Comments

Comments are closed.