Nikon jaunumi

Filed Under Nikon 

Vakar daži jaunumi bija. Daži “ziepīši”. Viens izturīgais AW100, viens avancētais P7100, viens — ar iebūvētu projektoru un vēl daži.

Ja godīgi, no lielākās daļas šo aparātu jēgu neredzu. Pēc aparāta ar iebūvētu projektoru vajadzība vēl nav bijusi. Advancētais P7100 vienalga nebūs spoguļkamera, kaut arī bildes varbūt tas dos labu labās. Pēc parastiem “ziepīšiem” vispār jēgu neredzu, jo tos gandrīz pilnībā izkonkurē mobilajos telefonos iebūvētās kameras. Kāds teiks — jā, bet atsevišķai kamerai ir labāka optika un labāka matrica un vēl kas tur. Nu jā, ir. Bet vai vidējais cilvēks kvalitātes starpību ar telefonu saskatīs? Un, ja saskatīs, vai neizvēlēsies uzreiz spoguļkameru? Jā, telefonu kamerām ir vājāka optika (un praktiski nav tālummaiņas objektīvu), ir mazākas un tādēļ vien vājākas gaismjūtīgās matricas, bet cilvēkiem bieži vien ar to pietiek. Tāpat kā savulaik pietika ar VHS videomagnetofoniem pretstatā nedaudz kvalitatīvākajiem bet dārgākajiem Sony izstrādājumiem. Un vēl vislabākais fotoaparāts parasti ir tas, kurš ir līdzi. Telefons parasti ir līdzi daudz biežāk un daudz lielākam cilvēku skaitam, nekā atsevišķi fotoaparāti.

Bet izturīgais AW100 man tomēr patīk :) Patīk ar iebūvēto GPS, patīk ar aizsardzību pret ūdeni un krišanu, patīk ar tālummaiņu, kas sākas no 28 mm, patīk ar iespēju filmēt HD un paātrināti un palēnināti. Īsti labs salikums kamerai, kuru ņemt līdzi aktīvai brīvā laika pavadīšanai.

 

Comments

Comments are closed.