Geobirkošana

Filed Under Vispārīgi 

Ir diezgan daudzi cilvēki, kas fotogrāfijām liek klāt ģeogrāfiskās koordinātas, kur šīs fotogrāfijas ir uzņemtas. Atkarībā no lietotās foto tehnikas, tas var būt gan sarežģītāks, gan vienkāršāks uzdevums un daudzu mobilo telefonu, kuros ir iebūvēts GPS uztvērējs, gadījumā, tas notiek automātiski, ja tikai attiecīgā iespēja ir ieslēgta. Drusku grūtāk ir ar “īstajiem” fotoaparātiem, jo iebūvēts GPS uztvērējs ir reti kurā. Tad ir divas iespējas — lietot kādu ārējo GPS aparātu, kas pievienots pie aparāta un “sēž” zibspuldzes vietā un pieraksta katra kadra ģeogrāfiskās koordinātas, vai arī lietot ārēju GPS aparātu, kas reģistrē visas fotogrāfa pārvietošanās un tālāk attēlu vietas tiek piesaistītas GPS aparāta reģistrētajam ceļam pēc uzņemšanas laika. Protams, šajā gadījumā ir nepieciešams, lai fotoaparāta iekšējais pulkstenis būtu maksimāli precīzs, jo citādi radīsies piesaistes kļūdas.

Tā vai citādi, diezgan daudz fotogrāfiju ir ar ģeogrāfiskajām koordinātām un kāds Ēriks Fišers izdomāja tām interesantu pielietojumu.

Viņš Flickr servisā izveidoja lapu “Locals and Tourists” (“Vietējie un tūristi”), kur nolasīja ģeogrāfiskās koordinātas un salika tās uz kartēm. Un nevis vienkārši salika, bet vēl apstrādāja tādā veidā, ka nodalīja vietējos no tūristiem. Vietējo un tūristu atpazīšanai viņš pieņēma, ka vietējie kādā pilsētā ir ilgu laiku, bet tūristi ir īslaicīgi, mazāk par mēnesi, un parasti tie fotogrāfijas augšuplādē no kādas citas pilsētas. Piemērs, kā šādā veidā izskatās Londona (attēls ir klikšķināms lielam izmēram):

London-photo

Sarkanie punkti ir tūristu foto vietas, zilie punkti — vietējo foto vietas. Visas atzīmes ir liktas uz OpenStreetMap.org kartes. Gan jau parādītā Londona, gan daudzas citas pilsētas ir atrodamas šeit: Locals and Tourists.

Mums tuvākā apskatītā pilsēta ir Tallina, bet Rīgas šajā sarakstā nav.

Drusku līdzīgi ir pacenties Cartogrammar Blog autors publikācijā Skyline maps. Tur virknei pilsētu var kartē apskatīt populārākās fotogrāfēšanas vietas un tad izvēlēties — vai nu doties uz tām vai tieši otrādi — tieši tās ignorēt :)

Comments

Comments are closed.