Pat vislabākā kamera pasaulē nepalīdzēs, ja tā nebūs līdzi, un ļoti bieži ir situācijas, kad vienīgā kamera līdzi ir tā, kas iebūvēta telefonā. Tādēļ telefonos iebūvēto kameru apskati pamazām kļūst arvien aktuālāki, īpaši jau tādēļ, ka telefonu kameras pamazām kļūst kvalitatīvākas un ar zināmu laika nobīdi seko ziepīšiem. Nē, nedomāju, ka drīz ir tā diena, kad profesionāļi noliks malā savas lielās kameras, bet daudzās situācijās telefonu kameras ir jau gluži lietojamas. Piemēram, ar savu Nokia N79 5 megapikseļu kameriņu varu uztaisīt pavisam ciešamas bildes, ja vien pats nedaru muļķības un nemēģinu nobildēt kaut ko ļoti strauji mainīgu, kaut ko ļoti kontrastainu vai kaut ko pārāk tumšā vietā.

Bet nu pie subjekta, pie iPhone 4. Līdz šim iPhone bija visai viduvēja kamera pat salīdzinot ar citiem mobilajiem telefoniem. Un vaina nebija megapikseļu daudzumā, bet gan drīzāk Apple pieredzes trūkumā vai varbūt lielākas intereses trūkumā par foto. Ar jauno iPhone 4 situācija ir mainījusies uz labo pusi un kamera ir visai kvalitatīva telefonu klasē.

Vizuālā apliecinājuma šeit diemžēl nebūs, jo Gizmodo savas bildes ir aizsargājuši pret kopēšanu un drusku lauž domāt, kā aizsardzību apiet (pilnīgi noteikti varētu ar ScreenPrint to izdarīt), tāpēc norādu šeit precīzu adresi rakstam angļu valodā, kur var apskatīt viņu testa bildes:

Test Notes: iPhone 4 Camera

Bildēs skaidri redzams, ka iPhone 4 bildes ir daudz labākas nekā iPhone 3GS bildes un labākas arī par Droid X bildēm, turklāt Droid X telefonā ir iebūvēta 8 megapikseļu kamera un tas vēlreiz apstiprina domu, ka ne jau megapikseļos ir spēks un laime. Tīri vizuāli man iPhone 4 bildes tuvojas viena kārtīga ziepīša Canon S90 bildēm. Tuvojas laba apgaismojuma apstākļos, bet vājā apgaismojumā tomēr pamatīgi atpaliek. Skaidrs, ka šeit darbojas fizikas likumi un ir grūti sagaidīt kaut ko vairāk no maza izmēra matricas.

Bet kopumā iPhone 4 fotogrāfiskās spējas šķiet visai labas telefonu klasē.

Comments

Comments are closed.