Jau pasen šeit sludinu domu — Kad nav līdzi fotoaparāta, tad arī mobilais telefons ir fotoaparāts. Aģentūras Associated Press fotogrāfam Davidam Guttenfelderam pilnīgi noteikti Afganistānā bija līdzi profesionāla foto tehnika, ar kuru viņš uzņēma profesionālas kvalitātes bildes, kādas ir nepieciešamas aģentūrai. Viņa profesionālā darba paraugi ir šeit:

Captured Collection: David Guttenfelder in Afghanistan

Bet viņam visu laiku līdzi bija arī viņa iPhone. Ar to viņš uzņēma bildes, kuras apstrādāja ar programmiņu, kas tās pārveidoja it kā būtu uzņemtas ar Polaroid. Šo viņa fotogrāfiju daļu var apskatīt šeit:

Captured: Guttenfelder’s iPhone Photos

Ne jau megapikseļi un dārga optika ir tas, kas nosaka rezultātu.

Comments

7 Responses to “iPhone kā fotoaparāts”

 1. Yuris on marts 27th, 2010 20:34:19

  Nav svarīgi kas par aparātu, galvenais ir pamanīt “diferent point of view”.

  P.S.
  Lieskas bildes jauneklim sanākušas.

 2. usinss on marts 28th, 2010 18:03:49

  Ar profesionālo tehniku darinātās fotogrāfijas ir labākas. iPhone veidīgās- nekas pārāk labs nav. Labāk skatīties detalizētu attēlu..

 3. Jānis on marts 28th, 2010 18:36:34

  Labāks – sliktāks – man šķiet, ka lielā mērā varam teikt, ka tas ir gaumes jautājums. Pilnīgi droši varam vienīgi tehnisko kvalitāti salīdzināt – asumu, izmēru, dinamisko diapazonu, kontrastu un līdzīgus parametrus, kurus bieži vien varam pat objektīvi izmērīt.
  Bet vai tas ir vienīgais, kas nosaka labumu vai sliktumu? :)

 4. usinss on marts 28th, 2010 23:10:29

  Teikšu tā, kad jādrukā uz plakāta, tad asums, kontrasts utt. daudz ko izšķir.

 5. Jānis on marts 28th, 2010 23:26:26

  Par to nestrīdos. Bet ne viss tiek bildēts ar domu, ka tas būs jādrukā plakāta izmērā ;-)
  Milzums bilžu tiek bildēts tikai internetam un tur reti būs vajadzīgas bildes, kas lielākas par 1000 pikseļiem pa garo malu.

 6. Smic_ on marts 29th, 2010 22:31:29

  Hmmm… Kaut arii piekriitu, ka ne jau aparaats nosaka bilzhu labumu – shoreiz gan shajaas te nekaadu forsho fotofishku (ok, varbuut 2-3 vismaz interesantas ir) nemanu

 7. Jānis on marts 30th, 2010 08:29:56

  Tak gaumes lieta! :)
  Cits klausās vecos 78 apgriezienu ierakstus, nevis super-duper-audiofīlu diskus un arī priecājas. Kam patīk māte, kam meita, kam mātes sunītis.
  Manā izpratnē iPhone kā fotoaparāts ir visai viduvējs pat telefonu klasē un šeit cilvēks gluži pamatoti bildes vēl ir it kā pasliktinājis ar apstrādi, mēģinot defektu pārvērst par efektu. Manuprāt gluži labi sanācis. Bet, kā jau uzsvēru, tā gaumes lieta. Un simtiem līdzīgu bilžu pēc kārtas skatīties nealkstu, bet nelielā daudzumā man šķiet interesanti.