Šorīt Nikon publiski paziņoja par diviem jauniem objektīviem, par kuriem pēdējā laikā bija diezgan daudz baumu — AF-S Nikkor 16-35mm f/4G ED VR un AF-S Nikkor 24mm f/1.4G ED. Abi objektīvi ir īsteni profesionāļu klases objektīvi, gan pēc funkcijām, gan klimatiskās aizsardzības, gan svara (pirmais — 680 grami, otrais — 620 grami), abi ar 77 mm filtra vītni, nanokristālu pārklājumiem lēcām (parasti šāds pārklājums ir tai lēcai, kurai tas dod maksimālu efektu) un abi diezgan dārgi. 16-35 objektīva paziņotā cena ir $1259.95/€1199.00/£1049.99 un paredzamais laiks, kad parādīsies pārdošanā — februāra beigās, un 24/1.4 paziņotā cena ir $2199.95/€2149.00/£1949.99 un laiks, kad parādīsies pārdošanā — marta beigas.

Abi objektīvi paredzēti darbam ar pilna izmēra FX matricām, bet, protams, būs lietojami arī ar DX izmēra matricām.

Interesanta ir Nikon izvēle platleņķa 16-35 objektīvu aprīkot ar vibrāciju slāpēšanu, kas, cik zināms, vislielāko efektu parasti dod tieši teleobjektīvos.

nikon-lenses

Tie vairs nav lieli jaunumi, jo tie tika izziņoti pirms dažām dienām, bet Nikon ir atjauninājis arī savu “ziepīšu” līniju uzreiz ar astoņām jaunām kamerām. Izvēle diezgan plaša, S-sērija ar 12 un 14 megapikseļu matricām un dažādu krāsu korpusiem, L-sērijas divas kameras ar 12 megapikseļu matricām un P100 ar 10 megapikseļu “backside illuminated” (sensors pret gaismu ir pagriezts ar pamatnes pusi, kur atrodas gaismas jūtīgie elementi, un mazāka elektronisko elementu daudzuma dēļ šai pusē katru gaismas jūtīgo elementu var izveidot drusku lielāku, tādā veidā palielinot tā jūtību pret vāju gaismu) un 26 (jā, divdesmit sešu!) reižu optisko tālummaini. Vēl Nikon P100 izceļas ar to, ka tā ir pirmā Nikon kamera, kura nodrošina 1080p video ar 30 kadriem sekundē. Visas jaunās kameriņas ir ar attēla stabilizācijas iespējām.

Jaunumu it kā daudz, bet man tomēr ir drusku neizpratne par tiem, jo īsti nesaskatu tiem lielāku perspektīvu. Man šķiet, ka lētā gala kameriņas pamazām izspiež telefoni ar iebūvētajām kamerām, kuras ar katru gadu kļūst labākas, dārgā gala kameras konkurē ar lētā gala digitālajām spoguļkamerām un vienīgā niša, kur pagaidām “ziepīši” ir stipri, ir ūdens un putekļu aizsargātās kameras, kur ne telefoniem, ne spoguļkamerām īsti konkurētspējīga piedāvājuma nav. Bet tieši šajā nišā Nikon, atšķirībā no saviem konkurentiem Canon, Olympus, Fuji, Pentax, Panasonic neko nepiedāvā, kaut arī Nikon savulaik bija ļoti spēcīgs tieši filmu zemūdens kamerās.

Ko tie marketoīdi domā?

Comments

Comments are closed.