Pats uz šo jauno izstrādājumu skatos nogaidoši, jo īsti neredzu tam pielietojuma, jo neizskatās, ka tas spētu aizstāt gan telefonu, gan klēpjdatoru. Es varbūt esmu vecs īgņa, kura viedoklī nav vērts ieklausīties, bet ir ļaudis, kam iPad izraisa entuziasmu un par vismaz viena šāda cilvēka domām te pastāstīšu.

Photofocus autors Scott Bourne apraksta ainu, kā fotogrāfs ierodas pie potenciāliem pircējiem un piedāvā viņiem paskatīties savu portfolio. Vēl viņš saskata tajā potenciālu kā foto/video monitoram ārpusstudijas darbos bet vissvarīgākais viņaprāt ir tas, ka jaunais iPad izglābs drukāto izdevumu biznesu — avīzes, žurnālus, grāmatas. Šobrīd izdevniecības iekārtas, papīrs un piegādes izdevumi ir dārgāki nekā jelkad agrāk. Jaunatnē, kas ir viena no galvenajiem patērētāju segmentiem, elektroniskā piegāde jau ir izdarīta izvēle.

Kā vienu no būtiskajiem trūkumiem Scott Bourne uzskata iPad nespēju spēlēt Flash. Tas nopietni ierobežo iespējas nodemonstrēt savu portfolio. Jau darbu demonstrēšana uz iPhone ekrāna ir viņam devusi divus dučus darbu un iespēja demonstrēt bildes uz lielāka un spilgāka ekrāna viņam šķiet vilinoša.

Ja Apple atvērs savu iBook veikalu arī individuāliem autoriem, visiem, kuri uzskatīs, ka viņu grāmatas būtu publicējamas, būs iespēja nākt uz šejieni, savākt savu auditoriju un pārdot grāmatas.

Luminous Landscape autors Michael Reichmann neatkarīgi no jau pieminētā autora arī ir iepazinies ar iPad un izsaka savu viedokli.

Acīmredzamais pielietojums ir ārpusstudijas darba monitors un rezerves vieta bilžu glabāšanai.

Michael Reichmann pirmais iespaids ir, ka ierīcei ir liels potenciāls, bet viņš nav pārliecinās, ka ierīce radikāli mainīs visus spēles noteikumus. No fotogrāfa viedokļa galvenie jautājumi ir — kā ierīcē iedabūt bildes un ko ar tām varētu darīt vēl, izņemot glabāšanu. Bilžu iedabūšanai ir iPhone/iPod tipa savienotājs, kuram var pievienot USB adapteri un SD karšu lasītāju, kā arī Bluetooth un Wi-Fi radio savienojumi.

Lielākais šķērslis ir programmas. Tā kā iPad strādā ar modificētu iPhone sistēmu, tam nav pieejamas tādas programmas, kā Aperture, Lightroom, Capture One un Photoshop un viss ir atkarīgs no tā, vai izstrādātāji adaptēs šīs programmas priekš iPad. Šobrīd jau ir zināms, ka iPad 1GHz procesors ir pietiekami jaudīgs spēlēm un tas rada cerības, ka tā jauda būs pietiekama vienkāršām attēlu apstrādēm.

Interesantāk ir ar iPad iespējamo ietekmi uz foto profesionāļiem. Runa ir par to ietekmi, kas varētu rasties tādēļ, ka mainītos mūsu lasīšanas paradumi un mēs sāktu masveidā lasīt uz ekrāniem to, ko līdz šim lasījām uz papīra. Tur Michael Reichmann iegrimst pārdomās par video ietekmi uz izdevumiem, kā arī par video kvalitāti tajos aparātos, kurus šodien uzskatām par foto aparātiem. Michael Reichmann viedoklis ir, ka mēs ar laiku piedzīvosim foto un video saplūšanu.

Bet nav pravieši jāmeklē tikai svešās zemēs un tautās, jo arī mums pašiem ir cilvēki, kas nav Apple šarma hipnotizēti un jauno produktu novērtē sabalansēti un rezervēti. Rezervēti, bet jauno akli nenoliedzot un pieļaujot, ka nākotnē tas varētu būt labs un lietojams.

Par šo tēmu atrastais:

Comments

4 Responses to “Apple iPad fotogrāfiem”

 1. Agris on janvāris 31st, 2010 00:13:47

  iPad ir mēģinājums uztaisīt apvērsumu portatīvo datoru jomā. Pierērs uzmanību tam, ka uz tā pa 30$ varēs iegādāties pilnu biroja programmatūru.

  Ja skatos no savām vajadzībām, tad tāds iPad man aizstātu datoru gandrīz visos ārpusbiroja darbos. Vienīgā lieta, kur tas nepalīdzēs ir reportāžu bilžu ielāde un atlase.

  Savukārt, ja kādu bildi vajag operatīvi nosūtīt no laukuma malas publicēšanai, tad tas izskatās pat ļoti ērts. Visādā ziņā ērtāks par tradicionālo portatīvo.

  Vienīgi vajag izvēlēties modeli ar 3G.

 2. Jānis on janvāris 31st, 2010 00:45:09

  Ja par biroja programmu pielietojumu domājam, tad bez klaviatūras adapteriem tādu būs grūti lietot. Bet tas atkal uz pārvietojamību un darbību ceļā atsauksies. Ar portatīvo datoru es daudz kur varu apsēsties un tīri ciešami kaut ko rakstīt.
  Bet laikam jāpagaida, līdz produkts nonāks rokās, tad aptaustīšu un būs varbūt pavisam cits viedoklis :)

 3. Agris on janvāris 31st, 2010 11:32:44

  No Apple paziņojumiem var saprast, ka iPad strādās ar parasto Apple bezvadu klaviatūru, izmantojot BT savienojumu. Savukārt labot dokumentus noteikti varēs arī ar klaviatūru uz ekrāna.

  Visādā ziņā, tad tādu labprāt iegādātos

 4. Jānis on janvāris 31st, 2010 14:48:53

  Tikmēr atradu vēl vienu pozitīvo viedokli:
  http://rising.blackstar.com/will-the-ipad-save-photography.html