- Redziet, Šura, ko var uztaisīt no vecas Zingera šujmašīnas un kolhoza kūlīšsējēja, – teica dižais kombinators Ostaps Benders, aplūkojot slaveno Kozļeviča autorīku, kurš vēlāk ieguva skanīgo nosaukumu Antilope Gnu.

Ne tik plaši pazīstams mūsu pusē ir Bruklinas, Ņujorkas fotogrāfs Daltons Rūnijs (Dalton Rooney), kuram kādu dienu apnika pašam nēsāt līdzi smago fotosomu ar lielformāta fotokameru un statīvu un viņš sāka domāt, kā sev atvieglot dzīvi. Un izdomāja.

Viņš pēc sludinājuma nopirka apmēram šādus bērnu sporta (vai sporta bērnu? :) ) ratiņus (angliski – jogging stroller):

stroller

tos izjauca, paņēma tikai sev nepieciešamās daļas, asi ar riteņiem ieskaitot, pievienoja lētu rāmja mugursomu un rezultātā izveidoja sev šādu hibrīdu, kuru nosauca par Mastodonu:

rolling-backpack

Riteņi, kā redzams, ir pietiekami lieli, lai ar to varētu braukt ne tikai pa gludiem ceļiem, jo Rūnijs ir dabas fotogrāfs.

Dalton Rooney lapa par šo: Meet the Mastodon, an off-road wheelie backpack.

Comments

3 Responses to “Fotosoma ar ērtību”

 1. Snow on decembris 14th, 2009 15:04:17

  Racionālā doma te ir. Arī zaglis tādu nepaķers un neaizskries :)

 2. Jānis on decembris 14th, 2009 20:47:02

  Zaglis tādu veikli aizvilks :)
  Bet varbūt tur var pierīkot kādu slēdzamu bremzi, lai zaglis nevar vis aizvilkt, bet tam būtu viss jānes?

 3. martini on decembris 15th, 2009 01:14:02

  Piestellēt somai vēl kāju lai somu varētu atstāt vertikāli bez nepieciešamības atbalstīt pret sienu, un tīri nejauši būtu iegūta aptuvena variācija par velkamas golfa nūju somas tēmu. Par golfu gan maz ko zinu, tur esot nūjas un raibas bumbas cilvēka galvas lielumā…. :)