Kaut arī profesionālai tehnikai bieži vien tiek uzrādīts, ka tā ir vietām blīvēta, hermetizēta un aizsargāta pret mitrumu, tā nekādā gadījumā nav ūdensdroša un ilgāka vai reizēm pat neilga atrašanās lietū to var sabojāt. Vēl jo vairāk tas attiecas uz amatieru klases tehniku. Protams, var palūgt kādu asistentu, lai tas patur lietussargu, bet ne vienmēr palīgs ir pieejams un kādreiz var būt tāds vējš, ka atvērts lietussargs no problēmas risinājuma pats kļūst par problēmu.

Visradikālākā aizsardzība pret mitrumu būs kādi no korpusiem, kas paredzēti nirējiem kameras lietošanai zem ūdens, bet šādi korpusi ir visai dārgi un laikam jau visai retas būs tādas reizes, kad uz sauszemes būtu tik skarbi laika apstākļi, lai tādu lietotu. Bet kādā pamatīgā vētrā jūras krastā — varbūt, ka tas ir pat ļoti pamatoti.

Pārējos gadījumos, kad lietus ir pietiekami stiprs, lai tehniku vajadzētu sākt sargāt, ir izdomāti un tiek ražoti visādi aizsargapvalki.

Daži piemēri:

Kata apvalki:

  • 690 — ap $45
  • 702 — ap $59
  • 704 — ap $70
  • 705 — cenu ātrumā neizdevās atrast, bet tās apmērs ir prognozējams

Laird Rain Hood® 3 dažādu izmēru modeļi cenās no $50-$90

Tenba Rain Cover — vairāki modeļi no $46 līdz $77

Op/Tech USA WEATHERGUARD™ – 80$

Uz šī fona pamatīgi izceļas Think Tank Photo Hydrophobia 70-200 water resistant cover, kurš izskatās, ka ir ar īpašu rūpību izstrādāts produkts. Attiecīga un atbilstoša ir arī tā cena – $139 variantam bez zibspuldzes un $145 variantam ar zibspuldzi. Šis izstrādājums būšot pieejams no 2010. gada janvāra beigām.

Cik var saprast, pamatīgu aizsardzību piedāvā arī AquaTech Sport Shields līnijas produkti.

Ja šie aizsargapvalki šķiet pārāk dārgi, un principā tie ir pārāk dārgi visiem, kam aizsardzība pret lietu ir nepieciešama tikai no reizes uz reizi, OP/TECH USA piedāvā daudz lētākas alternatīvas – RAINSLEEVE™ un RAINSLEEVE-FLASH™ ar cenām, kas sākas no $7 par RAINSLEEVE pāri.

Ja arī šādi izdevumi šķiet apgrēcība vai arī sūtīšanas izdevumi un klapatas padara iegādi neizdevīgu vai pat neiespējamu, atliek pastrādāt savām rociņām:

camera-cover-diy

Patiesībā jau nekas sarežģīts. Vajadzīgs ir tikai lielāks plēves gabals vai maiss vai kāds cits plēves izstrādājums, vēlams caurspīdīgs, jo tam cauri vieglāk darbināt kameru, kuru katru reizi nenāktos atsegt. Un arī pašam kādu lietusmēteli derētu. Man parasti somā viens tāds vienreizējas lietošanas lietusmētelis ir, pirkts lielveikalā, apmēram 50 santīmu cenā. Saku no pieredzes — noderīga manta. Ja lietus kļūst pavisam stiprs, arī foto somai zem tā vieta atradīsies.

Un ziemas mums tādas, ka nevar saprast, kurā brīdī sāks līt ;-)

Comments

2 Responses to “Foto tehnikas aizsardzība pret nokrišņiem”

  1. Agris on decembris 29th, 2009 09:07:36

    Esi aizmirsis vismaz vienu produktu. Lietoju Storm Jacket (http://www.naturescapes.net/store/product.php?productid=131&cat=67&page=1). Dabā bildējot uz teleobjektīviem tas vienmēr ir virsū, jo pasargā ne tikai no lietus un sniega, bet arī no dubļiem, jūras šļakatām un smiltīm. Var sapakot nelielā maisiņā, ūdeni cauri nelaiž – esmu bildējis futbolu kārtīgā lietū visu spēli zem lietus un cauri nemirkst

  2. Jānis on decembris 31st, 2009 12:57:53

    Paldies, šis izskatās interesants :)