Šodien atkal ir kārtējā konstrukcija “garajiem ziemas vakariem” – mazbudžeta makro objektīvs. “Īstie” makro objektīvi bieži vien ir visai dārgi un pieticīga budžeta fotogrāfam tāpēc nepieejami. Bet ja cilvēkam ir laba galva un taisnas rokas aug no anatomiski pareizām vietām, naudas trūkumu ir iespējams aizstāt ar savu darbu. Šoreiz kāds cilvēks ir izdomājis, pats iztaisījis un tagad stāsta citiem, kā ar ļoti ierobežotiem līdzekļiem var tikt pie makro objektīva. Tam nepieciešams:

Izmantotās sastāvdaļas

Izmantotās sastāvdaļas

  1. Jebkurš objektīvs. Autors izmanto lēto 50/1.8
  2. Tukša Pringles kārba
  3. Aizsargvāciņš, ar kuru aparātā aiztaisa objektīva caurumu, kad objektīvs tiek noņemts.
  4. Melns audums. Tekstā minētais “felt” tiek tulkots kā filcs, bet attēlā un video redzamais ir daudz plānāks par to, ko mēs parasti saprotam ar filcu.
  5. Darbarīki, līme un daži sīkumi.

Darba secība ir parādīta šai video:

un šajā aprakstā: EXTREME MACRO PHOTOGRAPHY ON A BUDGET. Būtiski ir piezīmēt, ka objektīvs šajā konstrukcijā tiek iemontēts ar aizmugures daļu uz ārpusi, ka liela uzmanība ir pievēršama konstrukcijas tīrīšanai, lai izgatavošanas laikā radušies putekļi nenokļūtu kamerā un ka nepieciešama liela rūpība, lai novērstu jebkurai gaismai no ārpuses nokļūt šajā konstrukcijā un arī pašas konstrukcijas iekšpuses melnumam ir liela nozīme lai novērstu nevēlamus atstarojumus un sagaismojumus.

Ja viss ir izdarīts pareizi, tad tālāk seko pati fotografēšana, kur fokuss tiek iestādīts ar visas konstrukcijas un aparāta bīdīšanu tuvāk vai tālāk no fotogrāfējamā objekta. Tā kā makrofotogrāfēšanā asuma dziļums ir ļoti neliels, tā ir visai sarežģīta lieta un bez stabila statīva makro bildēšana nav iespējama. Bet ja viss izdodas, tad var iegūt piemēram šādu bildi:

gals

Tas ir lodīšu pildspalvas gals :)

Vēl apraksts par šo konstrukciju: Macro Photography On a Budget.

Comments

Comments are closed.