Kopš 11. septembra vairākās valstīs bija pastiprināti drošības pasākumi. Protams, kā drošības pasākumos bieži mēdz notikt, neiztika bez pārspīlējumiem un šie pārspīlējumi bija arī pret fotogrāfiem. Lai arī vēlāk tika pierādīts, ka terora aktu plānošanā neviens terorists vai ar viņiem saistīts cilvēks speciāli negāja un nefotogrāfēja paredzamo uzbrukumu vietas, jo bieži vien bija nopērkamas foto atklātnītes labā kvalitātē, tas drošības histēriju un teātri nemazināja un laiku pa laikam bija ziņas par kārtējo fotogrāfu, kuru pārcentīgie likumības un kārtības sargi aizturējuši par aizdomīgu fotogrāfēšanu. Īpaši pārcentīgi bija ASV un Anglijas policisti, par kuriem bija visvairāk sūdzību.

Izrādās, ka Anglijas Terorisma likuma 44. pantā policijai ir dotas tiesības apturēt un pārmeklēt jebkuru, kuru viņi vēlas, pat bez aizdomām, ja vien šis jebkurš atrodas noteiktā vietā. Šo noteikto vietu saraksts ir slepens, bet tiek uzskatīts, ka šajā sarakstā ietilpst visas dzelzceļa stacijas un tie tūrisma objekti, kuri varētu tikt uzskatīti par potenciāliem teroristu uzbrukumu mērķiem. Policijas pārcentība noveda pie tā, ka paši policisti uzskatīja, ka fotogrāfēšana 44. panta noteiktajās vietās ir aizliegta un attiecīgi aizturēja visus fotogrāfētājus, neatkarīgi no tā, vai tie bija profesionāli fotogrāfi vai vienkārši tūristi.

Rezultātā pēdējo 18 mēnešu laikā vien par policijas rīcību Neatkarīgā Policijas Sūdzību Komisija saņēma 94 sūdzības.

Pagājušajā piektdienā, 4. decembrī, Vecāko Policijas Virsnieku Apvienība (Association of Chief Police Officers – ACPO) izsūtīja uz Anglijas un Velsas 43 policijas apgabaliem e-pasta vēstuli, kurā tiek lūgts nelietot 44. pantā dotās tiesības bez īpašas vajadzības pret fotogrāfiem. Policistiem tiek atgādināts, ka nevajag aizturēt cilvēkus, kuri fotogrāfē, un ka nepamatota fotogrāfēšanas ierobežošana, neatkarīgi vai tūristiem vai profesionāliem fotogrāfiem, nav pieļaujama.

Diezgan ilgi bija jāgaida, kamēr Anglijas policisti to saprata.

Ziņa atrasta šeit: Police U-turn on photographers and anti-terror laws.

Comments

One Response to “Cīņa pret terorismu un fotogrāfēšanas ierobežojumi”

  1. Andris Secis on februāris 12th, 2010 02:49:36

    Diemžēl uk policisti to nesaprt vēljoprojām, jo bieži vien man sanāk aizķeršanās, īpaši jau fotogrāfējot naktī, kas pēc viņu domām ir ļoti aizdomīgi.