Šogad no 14. līdz 18. novembrim Rīgā notiks otrais gaismas festivāls “Staro Rīga”.  Gaismas festivāla „Staro Rīga” pirmajā dienā – 14. novembrī no plkst. 18.00 līdz 22.00 četrpadsmit Rīgas muzeji iesaistīsies gaismas festivāla “Staro Rīga” norisē ar programmu „Muzeju gaismā”, piedāvājot īpašas programmas un ieeju muzejos ar atlaidi.

Diemžēl, vēl joprojām nav zināms āra objektu saraksts. To organizatori sola paziņot tikai 10. novembrī, tāpēc interesentiem būtu jāseko attiecīgajai lapai. Protams, šai lapai sekos arī fotogrāfi, jo pagājušā gada pasākums bija labi izdevies un skatītājiem, par spīti visai vēsajam laikam, bija labas emocijas, bet fotogrāfiem — daudz interesantu bilžu. Protams, cerēsim arī, ka laiks būs labs. Vismaz skaidrs. Kā vienu no laika prognožu avotiem rekomendēju Meteoziņas. Tas ir privāts projekts, kas bieži vien ir iepriecinājis ar precīzākām prognozēm nekā “oficiālie” kantori.

Vēl pasākumā noderīgi būs statīvi, jo nakts bildēšana ir saistīta ar garākām ekspozīcijām. Un var noderēt arī līmeņrāži, lai nebūtu slīpie horizonti. Parastajiem līmeņrāžiem ir tāds trūkums, ka naktīs tos ļoti grūti saskatīt. Acīmredzot (he, kaut kāds kalambūrs sanāk), grūtības tos saskatīt ir globālas, ko kāds ārzemju fotogrāfs izdomāja, ka nav ko maitāt acis, ja var līmeņrāžus apgaismot. Un apgaismot viņš izdomāja ar zaļām gaismas diodēm. Viņa konstrukcija izskatās šādi:

LevelLED_1

un šādi:

LevelLED_2

Pilns konstrukcijas apraksts ir atrodams šeit: Cameralevel.

Bet es… Es laikam iztikšu ar lukturīti :)

Comments

One Response to “Staro Rīga”

  1. Staro Rīga – 2 : Lietas par, ap un bez foto on novembris 9th, 2009 14:11:43

    […] dažām dienām jau rakstīju par gaismas festivālu “Staro Rīga” un toreiz bija ziņa, ka viss objektu saraksts būs pieejams 10. novembrī. Laimīgā kārtā, kā […]