Pirms dažām dienām jau rakstīju par gaismas festivālu “Staro Rīga” un toreiz bija ziņa, ka viss objektu saraksts būs pieejams 10. novembrī. Laimīgā kārtā, kā lasāms zemāk pievienotajā preses relīzē, informācija par objektiem ir pieejama jau kopš šodienas:

No pirmdienas, 9.novembra mājas lapā www.staroriga.lv pieejama informācija par visiem piecdesmit sešiem gaismas festivāla “Staro Rīga” objektiem.

Visi objekti sadalāmi piecās grupās – festivāla laikā būs apskatāmi 18 jauni festivāla programmas gaismu objekti, 3 festivāla programmas gaismu objekti no 2008. gada programmas, 9 objekti, kas tapuši ar festivāla sadarbības partneru atbalstu, 12 LMA studentu programmas gaismu objekti, kā arī 14 pilsētvides pastāvīgie gaismu objekti.

Liekākā daļa festivāla objektu izvietota pastaigu maršrutos Vecrīgas teritorijā un pilsētas centrālajā daļā, taču lielāki objekti izvietosies Skanstes ielas rajonā un Brīvdabas muzejā.

Pils laukumā, Torņa ielā un Aldaru ielā būs skatāmi Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas studentu darbi, kas iekļausies trīs idejiskās koncepcijās – “Esi starā – ej ar tumsu karā!”, “Parazīti” un “Gaismoņi”.

Jaunizveidotajos 18 gaismas festivāla objektos izmantots gan spuldžu, gan LED spuldžu spīdējums, gan video projekcijas, gan īpaši gaismas efekti. Jauno objektu vidū atrodami gan interaktīvi gaismas objekti, gan lielformāta pilsētvides objekti.

Festivāla laikā būs iespējams apskatīt arī 14 pilsētvides pastāvīgi izgaismotus gaismas objektus. Daļa no objektiem jau redzami ikdienā, taču lielākā daļa objektu tiks iedegti festivāla laikā pirmo reizi un turpmāk priecēs pilsētas iedzīvotājus un viesus ilgtermiņā. Gaismas festivāla “Staro Rīga” laikā pirmo reizi tiks ieslēgts fasāžu apgaismojums sešām Rīgas skolām.

“Gaismas festivāla laikā jo sevišķi labi redzams, ko iegūstam mēs paši un pilsēta, ja tā ir izgaismota. Tiek izceltas ēku arhitektūras kvalitātes, pilsēta kļūst iedzīvotājiem draudzīgāka un mēs visi jūtamies labāk. To, lai Rīgas pilsētvide kļūtu kvalitatīvāka, mēs varam panākt tikai visi kopā – gan atbildīgās pilsētas institūcijas, gan uzņēmēji, privātīpašnieki un, protams, mākslinieki”, saka festivāla idejas autore, Kultūras departamenta direktore Diāna Čivle.

Deviņi no festivāla objektiem tapuši ar festivāla sadarbības partneru atbalstu – festivālā būs redzami gaismas uzvedumi un instalācijas, kas tapuši ar Brīvdabas muzeja, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas, Arēnas Rīga, Rīgas Tirdzniecības ostas un uzņēmumu “Laima”, “Merks”, “Komutators”, “The Emus Group”, LG un Tele2 atbalstu.

No 2008. gada festivāla programmas tiks izstādīti objekti “Rudens ogles”, “Salūtpuķes” un “Gaismas ceļš”.

Ar pilnu gaismas festivāla objektu sarakstu iespējams iepazīties mājas lapā www.staroriga.lv

Jau ziņots, ka gaismas festivāls “Staro Rīga” notiks no 14.novembra līdz 18.novembrim, kad piecu dienu laikā Rīgā būs iespējams apskatīt vairāk nekā piecdesmit gaismas objektus.

Comments

Comments are closed.