Rob Galbraith, pazīstams fotogrāfs un populāras foto tehnikas vietnes turētājs ir rūdīts Kanonists. Bet tas viņam netraucē testēt un objektīvi novērtēt arī citu firmu tehniku. Šoreiz viņa rokās bija ticis jaunais Nikon D3s un (pilnā vārdā) AF-S NIKKOR 70-200mm f/2.8G ED VR II. Nikon USA šo tehniku Robam bija iedevis izmēģināšanai un tā tika izmantota kopā ar iepriekšējo (tagadējo) 70-200/2.8 un 24-70/2.8. Ļoti labs komplekts, jāpiezīmē :)

Foto testa vieta tika izvēlēta atbilstoša – cirkus izrāde, kas diezgan patumša, lai jaunā tehnika pilnā mērā spēj parādīt savu darbību vāja apgaismojuma apstākļos.

Galvenie secinājumi – D3s ir jūtami labāks par veco D3, kas arī bija ļoti labs. Starpība esot vismaz viens stops, t.i. D3s ar ISO6400 ir vismaz tikpat labs, kā D3 ar ISO 3200.

Vecais Nikkor 70-200/2.8 nekad neesot bijis Gelbraita favorīts – uz pilna 35mm izmēra matricām tam pie dažiem fokusa attālumiem un lielākiem diafragmas atvērumiem esot nepietiekams asums attēla stūros, manāma vinjetēšana un nepietiekama stabilizācija, ja salīdzina ar Canon un jaunākiem Nikon objektīviem. Nu jā, šis objektīvs pārdošanā parādījās 2003. gadā un kopš tā laika tehnika ir spērusi platu soli uz priekšu.

Jaunais objektīvs esot pilnīgi atšķirīgs no vecā un pēc stundas darbības vairs neesot bijusi ne mazākā vēlēšanās atgriezties pie vecā.

Bet pietiks vārdus rakstīt, lai runā bildes, kuras visas atrodamas viņa aprakstā: A first look at Nikon D3S high ISO image quality, plus the new 70-200mm f/2.8

Interesanti bija redzēt, ka ISO102400 ir tālu no perfekta, bet pilnīgi lietojams samazinātā veidā. Kad ir izvēle — būs trokšņaina bilde vai bildes nebūs vispār, tā ir laba iespēja. Otra iespēja, manuprāt, ir — lietot īsākus slēdža ātrumus maza apgaismojuma apstākļos. Reizēm ar augstāku ISO bildi ir iespējams ciešami eksponēt, bet slēdža ātrums ir nepietiekams, lai “iesaldētu” kustību. Progress augsto ISO virzienā mani noteikti priecē vairāk nekā multimegapikseļu virzienā, jo manām vajadzībām ar esošajiem 12 mp ļoti pietiek.

Enjoy! :)

Comments

Comments are closed.