Pirms neilga laika Nikon izziņoja iekārtu, kuru nosauca par foto kameru, kas no visām iepriekšējām kamerām atšķiras ar vienu lietu – ar iebūvēto projektoru. Nikon bija ļoti lepni par šo savu sasniegumu un teica, ka tā pirmā un pagaidām vienīgā šāda iekārta pasaulē. Droši vien. Bet par tās praktisko nozīmi esmu skeptisks. Ja agrāk uz mazā ekrāniņa vienlaikus kādu bildi varēja parādīt diviem vai trijiem, tad tagad var gadīties, ka nelaime skatīties būs jāpacieš vienlaikus lielākam ļaužu skaitam.

Bet pietiks par bēdīgo, jo iekārta ir pietiekami interesanta tehniski, lai ielūkotos tās uzbūvē.

Apple remontētāju un visādu citādu zīmolu tehnikas izjaucēju pulciņš fixit.com kādā jaukā dienā ņēma un izjauca Nikon Coolpix S1000pj.

Dažas bildes no viņu darba:

start

Nikon Coolpix S1000pj

Fotokameras modulis

Fotokameras modulis

Projektora modulis

Projektora modulis

Viss izjaukts

Viss izjaukts

Citas jaukuma bildes secīgā kārtībā var atrast šeit: Nikon Coolpix S1000pj Teardown.

Par to, kas kamerai vēderā, vairāk pastāsta Tech-On.

Galvenā grūtība šādas kameras konstruēšanā esot siltums, kas jāatvada no projektora moduļa. Katrs, kam ar projektoriem ir iznākusi darīšana, zina, ka tie parasti ir visai prāvi un visai karsti aparāti, daudzi pat ar ventilatoriem.

Nikon inženieri izveidoja kompaktu L-formas projektoru, kuru novietoja kameras vidusdaļā.
fig2
Gaismas avots ir balta gaismas diode un displeja ierīce ir atstarojošs šķidro kristālu panelis. Konstrukcijā tika miniaturizēts un optimizēts viss, tai skaitā izveidots arī kompaktāks kameras modulis, lai atbrīvotu vairāk vietas projektoram, kurš arī ir miniaturizēts cik vien iespējams. Inženieri arī izdomāja efektīvu siltuma atvades veidu, atrodod iespēju siltuma atvadīšanai izmantot visu aparāta korpusu. Siltuma jūtīgā attēla veidošanas matrica fotoaparāta daļā un citas pret siltumu jūtīgās sastāvdaļas tika izvietotas tā, lai maksimāli izolētu tās no siltuma avotiem.

Gaismas diodes izdalītais siltums tika samazināts arī efektīvi izmantojot tās izkliedēto gaismu ar īpašu lēcu sistēmu, tādējādi palielinot projekcijas spilgtumu, nepalielinot gaismas diodes spožumu, attiecīgi tās jaudu un attiecīgi arī izdalīto siltumu.
fig3
Visu sarežģīto pasākumu rezultātā aparāta korpusa temperatūra nepārsniedz 45 grādus, kas ir pietiekami zema, lai vēl nešķistu karsta.

Nu ko, bija mums visādi telefoni ar iebūvētiem fotoaparātiem, tagad sagaidījām arī projektoru ar iebūvētu fotoaparātu. Kur vēl varētu fotoaparātu iebūvēt? :)

Comments

2 Responses to “Nikon Coolpix S1000pj”

 1. Smic_ on oktobris 9th, 2009 18:23:39

  Nu to, kur veel kameru iebuuveet – to jau tai otrajaa /droshiibas/ blogaa var redzeet .. :)

 2. Jānis on oktobris 9th, 2009 20:33:15

  Domā šo: http://drosiba.pudele.com/2009/10/spy-cam/ ?
  Tur pamatā ir pilnīgi racionāla doma, ka spiegošanai paredzētai foto/video/audio iekārtai ir jāizskatās pēc visa kā, tikai ne pēc tādas iekārtas. Bet šeit gandrīz vai redzu sacensību, kurš uztaisīs glupāko kombinēto iekārtu ar iebūvētu foto kameru.
  Principā, ar USB atmiņām ir vēl daudz trakāk, tur visādu tizlību ir vagons un vēl mazas ragaviņas. Nupat pēdējo ieraudzīju šādu:
  http://www.audiocubes.com/product_info.php?products_id=2728
  :)