Cena šai iespaidīgajai fotogrāfijai ir iznīcināts objektīvs.

Delta-4 nesējraķetes starts

Floridā dzīvojošais fotogrāfs Ben Cooper ir specializējies fotografēt raķešu startus. Tā kā raķešu starta brīdī drošības noteikumi, pašsaglabāšanās instinkts un veselais saprāts liek atrasties tālāk no starta vietas (šīs raķetes, tāpat kā kosmisko atspoles kuģu starta brīdī atļautais tuvākais attālums esot trīs jūdzes vai apmēram pieci kilometri), vienīgais veids, kā iegūt šādu fotogrāfiju ir lietot kameru bez cilvēka klātbūtnes. Arī drošajā attālumā gan neesot nekāda paradīze, jo šajā Floridas apvidū pietiekot moskītu, zirnekļu, aligatoru un čūsku.

Bens ir viens no nelielas fotogrāfu grupas, kuri pirms raķešu startiem izvieto tuvumā savas tālvadības kameras. Visi iestatījumi šādos gadījumos tiek likti manuāli. Parasti kameru uzstādīšana notiekot 12 līdz 24 stundas pirms starta. Kameras tiekot iedarbinātas ar skaņas detektoru, kas reaģē uz ļoti skaļu skaņu. Šādā attālumā skaņas stiprums sasniedzot 160-180 decibelus un te jau drīzāk jārunā par triecienviļņa spēku. Maz ticams, ka cilvēks to spētu izturēt, turklāt papildus triecienvilnim jārēķinās ar dažu startu visai indīgajām gāzēm.

Pēc starta atrasts, ka kamera notriekta zemē, bet vēl darba spējīga un sabojāts ir tikai objektīvs. Skaņas detektors esot atrauts un aizpūsts pa gaisu un atrasts apmēram 60 metrus tālāk esošajā drošības žogā, bet vēl darbaspējīgā stāvoklī.

Protams, lielas nozīmes tam nav, bet šķiet, ka bildēts tiek ar Nikon ;-)

Vēl par šo fotogrāfijas veidu var lasīt: My Project: Out to Launch.

Comments

2 Responses to “Diezgan dārgs attēls”

  1. Delfins on oktobris 6th, 2009 10:38:07

    Pieļauju, ja izmantotu kasti no rūdīta stikla (vai bruņu stikla), tad nekas kamerai nenotiktu…

    Ja paskatās foto – zāle tur aug, barjeras uz vietas, tas nozīmē, ka vajadzēja nedaudz labāk sagatavoties :)

  2. Jānis on oktobris 6th, 2009 18:19:22

    Tāda kaste arī maksā naudu un katra stikla virsma pasliktina attēlu. Varbūt cilvēks vienkārši ir izrēķinājis, ka kāds konkrēts objektīvs viņam ir paciešams zaudējums :)