Jau sen ar interesi sekoju dažiem zināmākiem un kvalitatīvākiem ražotājiem, kuri ražo ar Nikon savietojamus objektīvus. Visplašāk pazīstama laikam ir Sigma, bet vēl ir arī Tamron un Tokina. Ir arī vēl daži, bet ja Nikon, Canon, Sony (Minolta), Pentax, Zeiss es nosacīti pieskaitu pie 35 milimetru formāta spoguļkameru objektīvu augstākās līgas, un Sigma, Tamron un Tokina pie pirmās līgas, tad visi pārējie ir zemākās līgās. OK, par līgām varam strīdēties, bet ne par to šoreiz stāsts.

Stāsts šoreiz ir par Tamron SP AF17-50mm F/2.8 XR Di-II VC LD Aspherical IF. Kas slēpjas aiz šī varen garā burtu un ciparu koda? :)

Tamron SP AF17-50mm F/2.8 XR Di-II VC LD Aspherical IF

Tamron SP AF17-50mm F/2.8 XR Di-II VC LD Aspherical IF

 • 17-50 – fokusa attālumu diapazons. Tā kā objektīvs ir paredzēts nepilna kadra izmēra matricām, tad Nikon gadījumā tas ir ekvivalents 26-78 mm. Ļoti parocīgs diapazons, un šis objektīvs labi spēj aizstāt parastos komplektā nākošos objektīvus.
 • F/2.8 – tātad “gaišais” objektīvs. Kā profesionāļiem :) Gan mazs asuma dziļums iespējams, gan autofokusa modulim būtu jāstrādā ātrāk, ja vien paša objektīva autofokusa mehānisms būs pietiekami ātrs.
 • XR (Extra Refractive Index) un LD (Low dispersion) – objektīvā izmantotas lēcas no īpašiem optiskajiem stikliem, kas dod cerību, ka bilde būs dzidra, bez specifiskiem defektiem.
 • Di – Digitally integrated – objektīvs konstruēts speciāli digitālajām spoguļkamerām, nav paredzēts filmu kamerām (marketinga slavas dziesma tā vietā, lai godīgi atzītos, ka der tikai nepilna 35 mm kadra izmēra sensoriem).
 • VC – Vibration Compensation – objektīvā iebūvēta attēla stabilizācija. Princips līdzīgs kā Nikon, Canon, Sigma.
 • Aspherical – objektīvā ir vismaz viena asfēriskā lēca. Acīmredzot, pēc tādas tur ir bijusi vajadzība, jo parasti šādas lēcas ir dārgākas un nez vai tādu tur liktu tikai tādēļ, lai marketings par to varētu savu uzrakstu uzlikt.
 • IF – internal focusing – iekšējā fokusēšana. Vienkāršā valodā tas nozīmē, ka fokusēšana notiek bīdot kādas iekšējas lēcas vai to grupas, un ka fokusējot nemainās objektīva garums. Tas ir labi, jo objektīvs mazāk iesūc putekļus. Diemžēl, tas nenozīmē, ka objektīva garums paliek nemainīgs mainot fokusa attālumu.
 • SP – burtiem ir tikai marketinga nozīme. SP = High-performance specifications.

Ko vēl ir vērts pieminēt no tā, kas nav jau nosaukuma saīsinājumos?

Fokusēšanās attālums ir sākot no 29 cm visā tāllummaiņas diapazonā, objektīvs sastāv no 19 lēcām 14 grupās (stipri daudz tur stikla un virsmu), esot laba dzidrināšana (pie tik daudz lēcu bez tā nu nekādīgi neiztikt), esot labs bokeh (nefokusa zīmējums, bet vai patiešām ir tik labs, to rādīs testi un dzīve), mazākais atvērums ir F/32 (nevaru iedomāties to izmantojam uz multimegapikseļu matricām, vai tik atkal nav marketinga uzvara pār veselo saprātu?), filtra izmērs – 72 mm. Par filtra izmēru – 72 mm protams ir lētāks par 77 mm, bet 77 mm tomēr ir izplatītāks izmērs un te grūti pateikt viennozīmīgi, vai tas labi, vai slikti. Jāskatās kontekstā ar citiem saviem esošiem un ieplānotiem objektīviem un to filtriem.

Bet ja īsi rezumējam – izskatās interesants pieteikums. Ja arī optiskās un citas īpašības būs labas, būs vēl viens populārs objektīvs. Cena pagaidām zināma “pie viņiem”. Amazon ir sācis pieņemt pasūtījumus Nikon versijai, kura būšot jau septembrī un uzrāda cenu $649. Canon versija būšot drīz pēc Nikon.

Comments

5 Responses to “Tamron objektīvs ar attēla stabilizāciju”

 1. Smic_ on septembris 5th, 2009 09:06:46

  Jau vairaak ka ar D40 gadu lietoju Tamron AF18-250mm F/3.5-6.3 Di-II LD Aspherical . Un esmu ljoti apmierinaats.

 2. Jānis on septembris 5th, 2009 09:51:19

  Tepat Latvijā pirki vai kur citur?
  Forumos lasīju, kā tauta žēlojās par Tamron fokusēšanas motora lēnumu. Kādi Tavi iespaidi par to?

 3. Smic_ on septembris 5th, 2009 13:30:30

  Pirkts tepat Latvijaa http://www.fotopreces.lv Principaa – tas objektiivs tikko ka bija iznaacis versijaa ar iebuuveeto motorinju un tika paardots par bezmotorinja versijas cenu :)
  Leenumu sajuut saliidzinot. Saliidzinot ar D40 kita AF-S 18-55 – leenaaks neliekas.

 4. xlt on novembris 22nd, 2009 22:52:01

  man ir kā reiz šitāds priekš Canon. Labs. nevar nemaz salīdzināt ar “kit” stiklu. katrā ziņā ir savas cenas vērts.
  Vienīgi motors paskaļš 9bet var pieciest) un varētu būt fokusēšanas problēmas ļoti sliktā apgaismojumā.

 5. lion on marts 14th, 2012 23:56:42

  Piebilde:
  Di- diditāli integrēts- pareizi, bet cipariņš II- tas tieši norāda, ka objektīvs paredzēts APS-C (crop) matricai. Ja šī II nav, tad objektīvs paredzēts pilna kadra aparātam- der kā filmai, tā pilna formāta matricai un, protams crop matricai.
  Cipariņš III- tas ir jaunās paaudzes bezspoguļa kamerām;)