Krīze daudzus ir piespiedusi taupīt, bet taupībai tomēr nevajadzētu nozīmēt, ka uzreiz apstājas visa dzīve. Arī pirkumiem, ja tie ir rūpīgi pārdomāti, vajadzētu turpināties.

Šoreiz mazais stāsts būs par Samyang objektīviem. Samyang ir Korejas firma, kas objektīvus ražo jau kopš pagājušā gadsimta septiņdesmitajiem gadiem, un apmēram pēdējos 10 gadus viņi ir lielākais CCTV (video novērošanas, ja vienkāršā valodā) objektīvu ražotājs Korejā. Maināmo objektīvu klāsts spoguļkamerām nav plašs, bet ir pietiekami interesants, lai ar to būtu vērts iepazīties.

Pašā Samyang mājas lapā ir uzskaitīti 8mm zivs acs, 85/1.4 mm portretu objektīvs, 500/8, 500/6.3 un 800/8 spoguļobjektīvi un virkne citu teleobjektīvu. Pirmie divi objektīvi ir visinteresantāki, jo tie tiek ražoti Canon EOS, Nikon, Pentax un Sony bajonetēm. Uzreiz jāpiebilst, ka Samyang ražo tikai manuālas fokusēšanas objektīvus.

Ja nosaukums šķiet pavisam svešs, tad zinātāji saka, ka Samyang ražo un tirgo objektīvus arī ar Vivitar un Polar markām, kuras, lai arī lētā gala, ir vairāk zināmas. Samyang objektīvu galvenais trumpis ir cena, un, kā liecina testi un lietotāju atsauksmes, priekš savas cenas tie ir pietiekami labi izstrādājumi. Piemēram, samērā jaunā 85/1.4, kurš pārdošanā parādījās tikai 2008. gada beigās, testu var atrast šeit: Samyang 85 mm f/1.4 Aspherical IF un tur viens no secinājumiem ir, ka priekš $300 kvalitāte ir laba.

Samyang Polijas lapās nupat ir parādījusies informācija par jaunu objektīvu 14/2.8, par kuru informācijas vēl nav Korejas lapās.

Samyang 14/2.8

Samyang 14/2.8

Objektīvs, tāpat kā jau pieminētie 8mm un 85mm objektīvi, tiks ražots Canon, Nikon, Pentax un Sony bajonetēm, manuāli fokusējams, ar divām ED lēcām, divām asfēriskajām lēcām un augstas kvalitātes dzidrinājumiem. Pavisam objektīvā esot 14 lēcas 12 grupās un optiskā shēma izskatās diezgan sarežģīta:

Optiskā shēma

Optiskā shēma

Objektīvs paredzēts līdz pat pilna 35 mm kadra kamerām, un būs lietojams arī uz mazāka izmēra matricu kamerām. Minimālais fokusēšanas  attālums – 28 cm.

Tuvākā vieta iegādei ir Polijā: Samyang 14mm f/2.8 IF ED MC Aspherical NIKON un cena apmēram 260 eiro. Paredzamais laiks, kad parādīsies pārdošanā – novembra trešā nedēļa.

Samyang_14mm-4

Šis objektīvs nez kāpēc uzrunā, kaut arī zinu teicienu, ka skopais maksā divreiz :)

Comments

Comments are closed.