9. septembrī Nikon izplatīja šādu paziņojumu:
Total Production of NIKKOR Lenses for Nikon SLR Cameras Reaches Fifty Million

Manā brīvā atstāstā:

Nikon Korporācija,  Michio Kariya, Presidenta personā ar prieku paziņo, ka 9. augustā kopējais saražotais NIKKOR (Nikon objektīvu nosaukums) objektīvu priekš maināmo objektīvu spoguļkameram daudzums ir sasniedzis 50 miljonus. NIKKOR objektīvu kopējais saražotais daudzums sasniedza 45 miljonus 2008. gada augustā un papildus pieci miljoni tika saražoti kopš šī notikuma pagājušajā gadā.

Nikon (toreiz Nippon Kogaku K.K.) izlaida pirmo NIKKOR objektīvu priekš Nikon viena objektīva spoguļkamerām (jā, neaizmirsīsim, ka ir arī divu objektīvu spoguļkameras) – NIKKOR-S Auto 5cm f/2 1959. gadā vienlaikus ar savu pirmo spoguļkameru – Nikon F. Piecdesmit gados kopš šī notikuma NIKKOR objektīvi ir guvuši ļoti plašu atzinību no liela skaita foto entuziastu un profesionālo fotogrāfu.

Pašlaik ražošanā ir vairāk kā sešdesmit visdažādāko NIKKOR objektīvu Nikon kamerām, no superplatlenķiem līdz super teleobjektīviem un objektīviem makrofotogrāfijai un “zivs acīm”.

Kā zīmols Nikon objektīviem, NIKKOR ir kļuvis par sinonīmu augstas kvalitātes, izcilas veiktspējas spoguļkameru objektīviem. Vārds NIKKOR ir radies, pievienojot “R” vārdiņam “Nikko” – latīņu burtos izteiktajam saīsinājumam no firmas nosaukuma Nippon Kogaku K.K. Tāda tolaik bija izplatīta prakse veidot objektīvu nosaukumus. 1993. gadā tika izlaistas lielformāta aerofotogrāfijas objektīvs ar vārdu Aero-Nikkor, kas pagājušajā gadā tika atzīmēts kā NIKKOR zīmola 75 gadu jubileja.

Nez, vai man par šo kāds ko samaksās? Šķiet ka nē, jo laikam nevienam tas nerūp. Nikon.lv lapās, objektīvu sadaļā joprojām veras vaļā bilde, kurā ar lepnumu stāstīts par 40 miljoniem objektīvu. Cik gadus tur neviens neko nav atjaunojis? Nikon jau sen ir zināma kā inženieru firma, kam ir lieliski izstrādājumi, bet ir ieilgušas problēmas ar reklāmu un marketingu.

Comments

Comments are closed.