Vispirms – par viegli prognozējamiem jaunumiem. Nikon ir atjauninājis Nikon View NX, kas tagad ir pieejama 1.4.0 versijā un Nikon Transfer, kas tagad ir 1.5.0 versijā. Abas programmas ir pieejamas gan Win, gan Mac videi. Galvenās izmaiņas, kuru dēļ varēja prognozēt jaunas versijas, ir atbalsts jaunajām kamerām – D3000, D300S, S640, S70, S1000pj, S570, un pie viena ir izlabotas dažas kļūdas un veikti vairāki sīkāki uzlabojumi.

Turpinot stāstu par programmām, atgriežos pie agrāk iesākta stāsta un konkrēti – DCamCapture. Šai programmai ir iznākusi jauna versija – 0.6.0. Izlabotas dažas atklātas kļūdas, pievienots atbalsts D90, vēl daži sīki uzlabojumi. Programma, kā jau bija teikts, ir pilnīga bezmaksa un alfa, tā ka lietojiet to paši uz savu risku :)

Dažus vārdus gribu pateikt arī par Nikon jauno S1000pj, par kuru var palasīt daudz kur, arī šeit: Nikon unveils S1000pj – the world’s first projector camera. Protams, tā ir pirmā pasaulē kamera ar iebūvētu projektoru, kas ļauj bildes skatīt uz ekrāna vai citas piemērotas virsmas. Bet… Nedomāju, ka tas kļūs par pierastu praksi, un ka visi metīsies būvēt līdzīgas kameras. Droši vien esmu vecs īgņa un ne visi jauninājumi mani iejūsmina. Un nez vai iejūsminās iespēja uz lielāka ekrāna skatīties garlaicīgas tūristu bildes no sērijas “mana galva priekšā Eifeļa tornim”.

Tad jau vairāk patīk tendence taisīt ūdensdrošās kameras. No tādas ir praktiska jēga, jo nav vairs ļoti jābaidās, ja tā nejauši iekritīs peļķē, vannā vai baseinā. Nupat vissvaigākais papildinājums šai saimei nāk no Pentax – Pentax unveils Optio WS80 waterproof camera. Pilnīgi pietiekami 10 MP, papildināti ar samērā pieticīgiem, bet lielā daļā gadījumu pilnīgi pietiekamiem ūdensizturības parametriem – līdz 1.5 metriem un pat diezgan labu video (vismaz uz papīra) – 720/30.

Kur ir Nikon piedāvājums ūdensdrošajām kamerām? Jaunievedumi ir laba lieta, bet kāpēc neturpināt to, kas ir bijis labs? Kādreiz Nikon bija viens no retajiem, kas ražoja nopietnas zemūdens kameras – Nikonos sēriju.

Vai nevajadzētu atsākt?

Comments

2 Responses to “Nikon jaunumi”

  1. Snow on augusts 6th, 2009 12:40:58

    Beidz, vecīt. Projektors tā ir reāla štelle. Ne jau visiem ir tikai garlaicīgas ceļojumu bildes, ir tak arī produktu prezentācijas, tusiņi etc.

  2. Jānis on augusts 6th, 2009 12:56:13

    Nevaru ātrumā iedomāties, ka kāda garāka sērija bilžu no fotoaparāta ir uzreiz gatava rādīšanai pat bez bilžu izšķirošanas. Nu, varbūt vienīgi tusiņa bildes paša tusiņa laikā.
    Bet, kā jau rakstīju, es esmu vecs īgņa :)