Kādu kameru pirkt? Tas iesācējam ir jautājums, uz kuru grūti atrast atbildi, jo izvēle veikalos un internetā ir milzīga, bet šāds jautājums uzdots forumos vai draugiem un paziņām bieži vien noved pie diametrāli pretēju atbilžu saņemšanas.

Photo Focus ir mēģinājis uz šo jautājumu atbildēt septiņos punktos Seven Tips for New Camera Buyers, kurus jūsu interesei esmu pārcēlis latviski un papildinājis ar dažiem komentāriem, kuri doti kursīvā.

 1. Pērciet vislabāko kameru, kuru varat atļauties, ja jūs patiesi nopietni vēlaties nodarboties ar fotografēšanu un pērciet lētāko iespējamo kameru, kura spēj izdarīt jums nepieciešamo,  ja fotografēšana ir jūsu gadījuma vaļasprieks.
 2. Ja vēlaties, lai būtu iespēja modernizēt un attīstīt jūsu tehniku, iegādāties digitālo spoguļkameru.
 3. Pērciet kameru par kuru jūs domājat, ka tā atbilst jūsu (tehniskajām) vajadzībām, nevis kameru, par kuru apkārtējie uzskata, ka tā ir jauna (un tāpēc laba).
 4. Ja nevarat izšķirties starp zīmoliem, pērciet zīmolu, ka jau ir jūsu draugiem vai arī, kam apkārtnē ir atbalsts (remonts, serviss u.t.t.). Tādā veidā jūs varēsiet vieglāk saņemt palīdzību, ja kaut kas nestrādās. Ja nopirksiet zīmolu, kas jau ir draugiem, varbūt, ka varēsiet kādreiz aizņemties kādu zibspuldzi, objektīvu vai citu zīmolam specifisku piederumu.
 5. Iegādājieties 50mm F/1.8 fiksētu fokusa attāluma objektīvu savai digitālajai spoguļkamerai nevis komplektā nākošo objektīvu. Tādā veidā jūs agrāk nostāsieties uz kvalitātes ceļa. Komplektā nākošie objektīvi bieži vien ir viduvējas kvalitātes tālummaiņi, bet ikdienā pilnīgi lietojami, tāpēc šo ieteikumu es neuzskatu par obligāti ievērojamu.
 6. Pērciet kameru, kas spēj attēlu saglabāt RAW formātos, un sniedz jums pilnīgu manuālo kontroli – neatkarīgi no tā, vai jūs plānojat izmantot to vai ne. Šie zīmoliem specifiskie formāti ļauj uzņemtos attēlus saglabāt veidā, kas daudz labāk saglabā to tehnisko kvalitāti pēcapstrādes laikā, un vai varat apzvērēt, ka nekad, nekad nevienu bildi negribēsiet apstrādāt pamatīgi vai iedot profesionālam bilžu apstrādātājam? :)
 7. Ja jūs cenšaties ietaupīt naudu, meklējiet visjaunāko versiju, kas savas klases/kategorijas kamerai ir jau pieejama lietota. Piemēram, ja esat nolēmis iegādāties labu digitālo kameru (ne spoguļkameru), piemēram, Canon G10, tad Canon G9 ir ļoti laba otrā izvēle un iespēja ietaupīt naudu. (Daži cilvēki pat dod priekšroku G9 nevis G10, jo G9 ir labāka darbība slikta apgaismojuma apstākļos un labāks video.)

Par pēdējo punktu un Nikon – savulaik Toms Hogans, pazīstamais Nikon foto tehnikas guru, jau veica apskatu, kuras no Nikon agrāko gadu digitālajām spoguļkamerām ir labas arī šodien, ja vērtējam no tām iegūstamo attēla kvalitāti. Latviski par to jau rakstīju: Agrāko gadu Nikon digitālo spoguļkameru attēla kvalitāte.

Ceru, ka izvēles grūtības tagad mazināsies :)

Comments

6 Responses to “Kādu kameru pirkt?”

 1. edzhus on augusts 12th, 2009 13:41:09

  3.punkts ir tas ko vismazāk ievēro jaunie wannabee fotogrāfi :)

 2. Jānis on augusts 12th, 2009 14:25:51

  No tā liels ļaunums neceļas, tikai pircēja maciņš drusku cieš. Bet ražotājam katra pārdota kamera ir papildus nauda, ko var ieguldīt jaunu produktu izstrādē.

 3. Smic_ on augusts 12th, 2009 21:44:56

  Patlaban es droshi vien saaktu ar D3000 … :)

 4. Jānis on augusts 12th, 2009 22:20:22

  Hehe, bet tas tomēr ir fotoaparāts un pat digitālā spoguļkamera, nevis alus :)

 5. Jānis on augusts 18th, 2009 10:13:08

  Ja šodien skatītos uz sākuma līmeņa digitālo spoguļkameru, droši vien izvēlētos D5000. Tāpēc, ka tai ļoti labs sensors, kam bāze nāk no D300, un kas izmantots arī D90.
  Mīnuss D5000 ir tas, ka tur neskaidra lieta ar defektiem un atsaukšanu. Bet gan jau viss tiks izlabots.

 6. maris on augusts 29th, 2013 21:16:33

  Paldies , tiešām vispārīgi un noderīgi, nopirku iekš
  http://www.1a.lv/foto_video_tehnika/spogulkameras
  Nikon D3100 AF-S kameru paziņam tāda bija, paskatījos , pafočēju,likās ok, nopirku :)