Lai cik kādreiz ir liela mānija demonstrēt, ka ar telefonu kamerām ir iespējams jau gandrīz konkurēt ar ziepīšiem, viena lieta pie ziepīšiem ir reizēm sastopama un pie telefoniem parasti stipri pietrūkst – ūdensdrošums. Katru gadu tiek noslīcināti vai citādi samērcēti un neatgriezeniski zaudēti tūkstošiem telefonu, bet, izņemot kādus ūdensdrošus maisiņus,  īsta risinājuma nav. Ir tikai daži visai nesimpātiska izskata izturīgie telefoni, un arī tie ir konstruēti un izgatavoti, lai spētu izturēt kritienus, nevis slīkšanu.

Ar foto tehniku ir labāk, un īpaši pēdējā laikā ir parādījusies vesela saime ūdens un attiecīgi arī putekļu izturīgu aparātu, kuri spēj arī krišanu zemē paciest. Jau labu laiku sekoju šai visai patīkamajai tendencei, un vienīgais apbēdinošais elements bija, ka nebija uzticama un pietiekami rūpīga salīdzinājuma starp dažādajiem piedāvājumiem, kas palīdzētu izdarīt izvēli.

Laikam ne es vienīgais tādas domas domāju un nupat www.dpreview.com šādu salīdzinājumu ir veicis un publicējis.

Tests zem ūdens

Tests zem ūdens

waterproof

Salīdzināti ir pieci aparāti:

 • Canon PowerShot D10
 • Fuji FinePix Z33WP
 • Olympus Stylus Tough 8000 (Eiropā – mju Tough 8000)
 • Olympus Stylus Tough 6000 (Eiropā – mju Tough 6000)
 • Pentax Optio W60

Tests ir pietiekami garš un dpreview.com raksturīgā rūpībā, tāpēc to šeit nepārpublicēšu un došu tikai saiti uz to: Waterproof Camera Group Test Group 7: ‘Waterproof’ cameras

Īsumā tikai došu galvenos rezultātus – apskatniekiem vislabāk bija patikušas Canon Powershot D10 un Pentax Optio W60 kameras.
Drusku skumdina tas, ka apskatā nav iekļautas vēl dažas zināmas kameras, bet izvēli izdarīt nu jau ir vieglāk :)

Comments

3 Responses to “Ūdensdrošās fotokameras”

 1. Papuas on jūlijs 2nd, 2009 22:31:28

  Viņi neapskatīja vel šādu “izturīgo” kameru:
  Panasonic TS1, arī izceļas ar 720p video.

 2. Jānis on jūlijs 4th, 2009 10:10:05

  dpreview.com diskusijās jau tas tika atzīmēts un pārmests, ka viena otra labi zināma kamera nav apskatā iekļauta. Apskatnieki skaidroja, ka dažas kameras neesot laicīgi saņēmuši un ka tikšot taisīti vēl līdzīgi grupu apskati un tad arī pārējās paņemšot klāt, kuras šoreiz nav paspējuši.

 3. Ūdensdrošās fotokameras - 2 : Lietas par, ap un bez foto on jūlijs 26th, 2009 18:26:50

  […] rakstīju par Digital Photography Review pirmo ūdensdrošo kameru testu, daudzos bija jūtama vilšanās, ka dažas visai cienīgas kameras nav iekļautas testos. Ne viens […]