Kad rakstīju par Digital Photography Review pirmo ūdensdrošo kameru testu, daudzos bija jūtama vilšanās, ka dažas visai cienīgas kameras nav iekļautas testos. Ne viens vien to pārmeta DP Review, kurš toreiz taisnojās par attaisnojošiem iemesliem, par vēlu saņemtām kamerām un laika ierobežojumiem. Tagad stāvoklis ir nedaudz labots un tests ir papildināts, papildus jau agrāk apskatītajām kamerām ir izpētītas un izmērītas arī Panasonic Lumix DMC-TS1 un Pentax Optio W80.

Papildinātais tests atrodams tai pašā adresē kur pirmais tests – Waterproof Camera Group Test Group 7: ‘Waterproof’ cameras [updated].

Kādi ir jaunie rezultāti? Ja pavisam īsi, tad Panasonic ir pamatīgi izmainījis kopvērtējumu un tajā tagad līderi ir Panasonic Lumix DMC-TS1 un Canon Canon Powershot D10, Pentax Optio W60 nobīdot uz stabilu trešo vietu.

Ja drusku garāku atbildi meklējam, tad rezultāti ir šādi:

Attēla kvalitāte ārā/dienasgaismā:

 • Labākie : Canon Powershot D10, Panasonic Lumix DMC-TS1, Pentax Optio W60
 • Vidējie: Pentax Optio W80, Olympus Tough 6000
 • Vājākie: Olympus Tough 8000, Fujifilm Z33 WP

Attēla kvalitāte vājā gaismā, pie augstiem ISO:

 • Labākie: Panasonic Lumix DMC-TS1
 • Vidējie: Canon PowerShot D10, Pentax Optio W60
 • Vājākie: Pentax Optio W80, Olympus Tough 6000, Olympus Tough 8000, Fujifilm Z33 WP

Attēla kvalitāte/darbība ar zibspuldzi:

 • Labākais: Canon PowerShot D10
 • Vidējie: Pentax Optio W60, Pentax Optio W80, Olympus Tough 6000
 • Vājākie: Olympus Tough 8000, Fujifilm Z33 WP, Panasonic Lumix DMC-TS1

Attēla kvalitāte/darbība zem ūdens:

 • Labākie: Canon PowerShot D10, Pentax Optio W60
 • Vidējie: Pentax Optio W80, Olympus Tough 6000, Olympus Tough 8000,
 • Vājākie: Panasonic TS1, Fujifilm Z33 WP

Testa veicēju secinājums – līderi ir Panasonic Lumix DMC-TS1 un Canon Canon Powershot D10, kaut arī katrai no šīm kamerām ir savi trūkumi:

 • Canon Powershot D10 nav sevišķi kompakts, tāpēc to būs grūti ielikt kabatā, tā tālummaiņas objektīvs strādā diapazonā no 35 mm līdz 1o5 mm, tātad ne sevišķi labi nosedz plato galu, un tā video iespējas ir visai ierobežotas.
 • Panasonic Lumix DMC-TS1 ir ne sevišķi ass attēls telefoto galā, apskatniekiem bija pārmetumi par ergonomiku un dizainu, zibspuldzes darbība bija visai vāja, un arī ūdensisturība Panasonic ir tikai 3 m, atšķirībā no citu 10 m.

Apskata veidotāju uzskatā, ja interesē kamera, kuru lietot pārsvarā ūdenī, tad viņi viennozīmīgi izvēlētos Canon, bet ja vairāk ikdienas apstākļos un tikai epizodiski ūdenī, tad Panasonic, kurai ir plašāks optiskā tālummaiņa diapazons, daudz ilgāka darbība no akumulatora, piemērotāki, kompaktāki izmēri un forma līdznešanai un labāka video kvalitāte.

Maniem lietošanas paradumiem labāk atbilst Panasonic, bet no tās trūkumiem visvairāk sarūgtināja zibspuldzes darbība, ka kamera izvēlas strādāt ar zemāko ISO un vislielāko zibspuldzes jaudu.

Comments

2 Responses to “Ūdensdrošās fotokameras – 2”

 1. martini on jūlijs 27th, 2009 21:01:09

  Paaugstinātas izturības kameras ir jaukas un rada drošības sajūtu, tomēr ne vienmēr nepieciešamas. Trofireidā kā reizi ir nepieciešamība pēc kompaktas un izturīgas kameras un līdz šim jau 2 gadus ļoti veiksmīgi tiek lietots Nikon Coolpix S50c. Aparāts ar īpašu aizsargātību nelepojas, ir lietots lietū, sniegā, putekļos, ir kritis dubļos. Vienu reizi aparātu izjaucu lai iztīrītu pēc tam, kad dubļi nobloķēja objektīva aizsargvāciņu, pēc tam sekoja vēl viens gads veiksmīgas sporta “karjeras”.

  Ņemot vērā aparāta sastāvu no iekšpuses (lielāko daļu aizņem baterija un displejs, un elektronika, optiskā daļa manis jau piesauktajam aparātam aizņem labi ja 1/6 no visa aparāta) dikti gaidu kad masveidā parādīsies mazi un kompakti “aparātiņi” kādā telefonā, kas lepojas ar IP54 vai augstāku klasifikācijas līmeni. Ja tā padomājam – displejs jau tur ir, baterija arī. Atliek sagaidīt pietiekami sakarīgas šķidrās lēcas un pietiekami attīstītu matricu…

 2. Jānis on jūlijs 27th, 2009 21:56:12

  Jāgaida, kad parādīsies pārdošanā Nokia 3720 Classic. Tieši IP54, ja var ticēt solītajam. Iebūvēta 2 megapikseļu kamera ar autofokusu. Kaut gan, pie šādas izšķirtspējas varēja arī bez autofokusa un kamera būtu strādājusi ātrāk.