Bildes ar telefonu-2

Filed Under Foto 

Pārliecība, ka mobilajos telefonos iebūvētās foto kameras ir sasniegušas zināmu tehnoloģiska  brieduma līmeni un ir pilnīgi lietojamas ikdienas situācijās, kļūst arvien stiprāka. Protams, joprojām ir virkne ierobežojumu un šīs kameras ir maz piemērotas bildēšanai sliktos apgaismojuma apstākļos un parasti ir vāji rezultāti, bildējot kustīgus objektus. Bet, ar parastiem ziepīšiem arī ir šie paši ierobežojumi un ne daudz labāki rezultāti. Vēl viens ierobežojums lielākajai daļai telefonu kameru ir tas, ka tām ir fiksēta fokusa attāluma objektīvs. Bet to varam pieskaitīt ierobežojumiem, nevis trūkumiem, jo fiksēta fokusa attāluma objektīvs mums vairāk liek piedomāt pie kompozīcijas un vairāk pārvietoties, meklējot labāko skatu punktu :)

Nesen jau publicēju virkni bilžu, kas visas bija uzņemtas gaišas dienas apstākļos. Bildes, manuprāt, bija tehniski visai kvalitatīvas, bet tās izmantoto telefonu raksturoja nedaudz vienpusīgi.

Šeit būs neliela bilžu kolekcija, kuras ir uzņemtas dažādākos apstākļos, un kuru vienīgā apstrāde ir bijusi attēlu samazināšana ar Irfanview līdz 1024 pikseļiem pa garo malu. Nav veikta pat papildus asināšana pēc samazināšanas.

Protams, tikai es pats zinu, kāpēc katru no tām esmu bildējis un pēc dažām vajadzība ir bijusi pavisam praktiska, tāpēc kompozīcijai varat pievērst mazāk uzmanības, koncentrējoties uz tehnisko kvalitāti vai tās trūkumu :)

Visas bildes ir klikšķināmas izmēram 1024 pikseļi pa garo malu.

Auto

Auto. Gaiša diena ar mainīgu mākoņu daudzumu pie IKI Mūkusala.

Stāvvieta pie Sky&More. Ārā - gaiša diena, bet stāvvietā ir krēsla.

Stāvvieta pie Sky&More. Ārā - gaiša diena, bet stāvvietā ir krēsla, tādēļ bilde ir nedaudz nobīdītām krāsām. Arī spilgtuma diapazons priekš aparāta ir par lielu.

Orbit. Bildēts ar iebūvēto zibspuldzi.

Orbit. Bildēts ar iebūvēto zibspuldzi.

Lilija. Telpā ar dabīgo apgaismojumu, logs ēnas pusē. Redzamas problēmas ar baltā balansu, jo dzīvē lilija bija dzeltenāka un fons nebija zilgans.

Lilija. Telpa ar dabīgo apgaismojumu, logs ēnas pusē. Redzamas problēmas ar baltā balansu, jo dzīvē lilija bija dzeltenāka un fons nebija zilgans.

Puķes mežā. Diena ar mainīgu mākoņu daudzumu :)

Puķes mežā. Diena ar mainīgu mākoņu daudzumu :)

Veikals. Mākslīgais apgaismojums, bet telefons spējis ar to veiksmīgi tikt galā.

Veikals. Mākslīgais apgaismojums, bet telefons spējis ar to visai veiksmīgi tikt galā.

Šašliks. Diena ar mainīgu mākoņu daudzumu. Gribējās redzēt, vai telefons šašliku attēlos apetītelīgās krāsās :)

Šašliks. Diena ar mainīgu mākoņu daudzumu. Gribējās redzēt, vai telefons šašliku attēlos apetītelīgās krāsās :)

Kūciņa. Gaisma no loga, kas ēnas pusē. Iemesls bildēšanai - tas pats, kas šašlikam :)

Kūciņa. Gaisma no loga, kas ēnas pusē. Iemesls bildēšanai - tas pats, kas šašlikam :)

Pašam šķiet, ka Nokia N79 ir pavisam lietojams bildēšanai, ja apzinās tā ierobežojumus. Krāsu kļūdas iespējams koriģēt un tā būtiski uzlabot attēlu kvalitāti. Galvenais ir aparātu stabili noturēt, lai būtu labāks asums, bet noturēt telefonu, kura forma ir optimizēta citām vajadzībām, protams ir grūtāk, nekā specializētu foto aparātu.

Comments

3 Responses to “Bildes ar telefonu-2”

 1. Kubiksovs on jūnijs 21st, 2009 17:25:20

  Manuprāt svarīgāk ir nevis kvalitāte, bet gan vai tiek izbaudīts pats process. Man personīgi bildēšana ar telefonu ir tas pats kas nagu raušana.

 2. Jānis on jūnijs 21st, 2009 20:19:54

  Tas ir filozofisks jautājums par procesu un rezultātu :)
  Jau agrāk biju sācis izmantot telefonu kā piezīmju grāmatiņu, kurā piefiksēt visu, kas kādreiz var noderēt. Vieglāk ir nobildēt kādu darba laika paziņojumu vai sarakstu, nekā to pārrakstīt vai pierakstīt vajadzīgo. Tā sākās visādas “fiksās” bildes. Iepriekšējā Nokia, kuras modeļa nr tagad neatceros, bija jau lietojama, bet tagadējā ir pat relatīvi laba. Process nekad nav izraisījis īpašu nepatiku, bet rezultāts kļūst arvien lietojamāks.
  Kad grasos nopietnāk bildēt, tad, protams, ņemu līdzi kādu spoguļkameru, bet D3 nav tas aparāts, kurš vienmēr ir līdzi. Un vienmēr līdzi tādu smagumu staipīt negribētos.
  Jā, un telefons automātiski pieraksta klāt bildēšanas koordinātes. Dažu veidu pielietojamā fotogrāfijā tas ir ļoti ērti.
  Tas, protams, nenozīmē, ka es aicinātu visus likt malā nopietnu tehniku un bildēt tikai ar telefoniem :)

 3. Bildes ar telefonu - 3 : Lietas par, ap un bez foto on jūlijs 16th, 2009 18:59:21

  […] no iepriekšējām reizēm, kad bildēts tika mierīgos apstākļos un pat ideālos laika apstākļos, šoreiz apstākļi bija tādi, kādi bija. Un bija tūlīt pēc […]