Dažādu formātu un modifikāciju atmiņas karšu ir vairāk kā desmit, ja var ticēt dažām uzlīmēm, kas uz daudzformātu karšu lasītājiem atrodamas. Laba tiesa no šīs daudzveidības ir Sony Memoru Stick daudzie atvasinājumi, kuru nomenklatūrā ir viegli apmaldīties.

Ja būtu mana teikšana, droši vien atstātu Compact Flash, Secure Digital un Micro Secure Digital formātus un visus pārējos laistu pensijā. Ja skatās no otras puses, pirmos uz saīsināšanu izvēlētos Memory Stick ģimeni un xD formātu, kuriem neredzu nekādas lielas priekšrocības, tikai marketinga vēlmi, lai būtu savs, ar citiem nesavietojams formāts.

Savstarpējās attiecības starp palicējiem jau varētu regulēt ar dažādu adapteru palīdzību. Protams, CF karti neizdosies nevienā mazākā vietā iedabūt, bet visādi citādi rūpniecība ir centusies dažādas pārejas un adapterus izgudrot. Piemēram šādu, kas ļauj SD karti lietot tur, kur CF kartei ir ligzda:

CR-7000

CR-7000

Ir arī šāds, kur CF kartes vietā var izmantot mikro SD karti:

CR-7100

CR-7100

Bet pats interesantākais ir šis:

CR-7200

CR-7200

kur CF karte ir izveidota par RAID masīvu, sastāvošu no 4 mikro SD kartēm :)

Ja var ticēt rakstītajam, tiek iegūts gan kopējais apjoms, gan lielāks ātrums.

Izgatavotāju var meklēt šeit: PhotoFast, un var atrast ziņas, ka CR-7200 varētu maksāt ap 30 amerikāņu naudiņām un ka tirdzniecībā tas varētu parādīties jūlija beigās.

Comments

2 Responses to “Atmiņas karšu mikslis”

  1. Smic_ on jūnijs 26th, 2009 20:39:41

    Par xD gan ir dzirdeets arguments, ka taas esot energotaupiigaakas (ja nekljuudos – taapeec, ka kartee nav kontroliera)

  2. Jānis on jūnijs 26th, 2009 22:56:07

    Ja kartē nav kontroliera, tad tā funkcijas ir jāpilda fotoaparātam, tā ka šaubos, vai tur liela ekonomija sanāk. Turklāt, kontroliera trūkums apgrūtina, ja pat nepadara neiespējamu wear levelling – funkciju, kas cenšas visas atmiņas šūnas izmantot vienmērīgi, tā paildzinot kartes darba mūžu.
    Un nav arī dzirdēts, ka citu formātu kartēm patēriņš būtu nozīmīga problēma.