Bija jau sen pierasts, ka nopietna profesionāla foto kamera ir melna. Liela un melna. Grūti pateikt, kāpēc šāda tradīcija bija sākusies, bet tā tika ievērota, un profesionālā tehnika tika taisīta melna un amatieru tehnika – vai nu gaiša, vai abos variantos – gaiša un melna. Tad Canon lauza tradīciju ar saviem “baltajiem” objektīviem. Sākotnējais skaidrojums baltajai krāsai bija, ka profesionālajos objektīvos viena no lēcām ir no fluorīta, kas ir jūtīgs pret temperatūru, un spilgtos saules staros baltais objektīvs mazāk sakarst. Var jau būt. Mūsdienās gan tehnoloģijas ir mainījušās un ražotāji ir iemācījušies izgatavot jaunus optiskos stiklus ar nepieciešamajām īpašībām un parametru stabilitāti un tādēļ vajadzība pēc dārgā un kaprīzā fluorīta ir mazinājusies. Bet “baltie” objektīvi ir saglabājušies. Domāju, ka tur noteikti ir bijusi Canon marketinga interese, jo savulaik, kad sporta fotogrāfijā Canon dominēja, laiku pa laikam presē parādījās bildes, kur vienuviet sapulcējušies ļoti daudzi fotogrāfi, un lielākā daļa objektīvu ir balti. Uzraksti nav redzami, bet visi tāpat zina, ka tie ir Canon.

Šobrīd situācija ir citādāka, un ražotāji izmisīgi meklē jaunus “knifiņus” ar kuriem kaut nedaudz veicināt noietu. Savu tradicionālo ceļu ar “Limited Edition” priekš kolekcionāriem ir gājusi Leica, izlaižot ierobežotā 275 eksemplāru sērijā digitālo M8 kameru:

Leica

Leica

Leica

Leica

Cena, protams, bija Leicai atbilstoša – ja “parastā” Leica M8 maksā ap $4000, tad baltā – jau $9000 :)

Atceros, kā kādreiz stāstīja par Rolls&Royce cenu – ja jūs vaicājat, cik šī mašīna maksā, tad acīmredzot tā nav priekš jums :)

Grūti teikt, vai Pentax to izdomāja pirms Leica vai ideju noskatījās, bet parādījās Pentax K2000 baltā krāsā:

Pentax K2000

Pentax K2000

Cena šeit ir daudz demokrātiskāka un tie estēti, kas vēlas būt atšķirīgi, šo modeli var iegādāties zem $500.

Ko citi ražotāji? Pagaidām klusē, kaut arī nav izslēgts, ka arī izdomās kādu sēriju izlaist citās krāsās. Tikmēr ļaudis ir jau sākuši fantazēt, kādi varētu izskatīties Nikoni:

Nikon

Nikon

Un ne tikai baltā, bet arī citās krāsās:

Nikon

Nikon

Nikon

Nikon

Cilvēka tieksme pēc skaistā ir neapturama. Paldies, ka vēl nav rozā ;-)

Comments

2 Responses to “Un tad iznāku es. Viss baltā…”

  1. Skaistuma cienītājiem : Lietas par, ap un bez foto on maijs 23rd, 2009 10:47:19

    […] maijā jau rakstīju par baltajām un krāsainajām spoguļkamerām. Šodien neviļus iznāk turpināt skaistuma tēmu, jo pastāstīšu par ne dārgām iepējām, kā […]

  2. Pentax krāsainā pasaule : Lietas par, ap un bez foto on oktobris 17th, 2009 11:39:26

    […] Savulaik jau rakstīju, ka fotoaparāti tiek uztverti kā nopietni, ja tie ir melnā krāsā. Un vēl nopietnāk, ja tiem ir balti objektīvi Un ka Pentax un Leica ir lauzuši šo seno tradīciju un izlaiduši baltus fotoaparātus. […]