Nesen rakstīju par noderīgām programmām Nikonistiem, un cita starpā pieminēju bezmaksas programmu DCamCapture, kas ļauj vadīt daudzas Nikon kameras, tādā pildot daļu dārgās Nikon Camera Control Pro funkcionalitātes. Reizēm fotogrāfiem ir nepieciešamība kameru vadīt no attāluma, un tādu vai citādu iemeslu dēļ vadu savienojums nav iespējams vai nav praktisks. Šādam gadījumam Nikon ir izlaidis WiFi savienojuma iekārtu WT-4a, kas lieliski pilda šo funkciju ar dažiem Nikon aparātiem, bet tā cena ir pāri $700, kas ir summa pati par sevi jau liela, bet amatierim, kuram bezvadu savienojums varbūt vajadzīgs reti – pārmērīgi liela.

Izrādās, ka ar drusciņu izdomas un pareizām rokām ir iespējams problēmu risināt ar līdzekļiem, kas ir par kārtu mazāki.

Risinājuma autors iegādājies komplektu Cables Unlimited USB-WIRELESS Dongle Set, kas tagad maksā tikai $40, un izveidojis radio savienojumu ar tiem. Pēc konstrukcijas autora ziņām, tas ir sertificēts bezvadu USB komplekts, kas līdz 3 metru attālumam nodrošinot ātrumu līdz 480 mb/s, un līdz 10 metriem – līdz 110 mb/s. Sliktā ziņa esot tā, ka risinājums strādājot Windows vidē, bet nestrādājot (vismaz pagaidām) Mac vidē.
Bezvadu USB risinājuma trūkums bijis tas, ka tam bijis nepieciešams ārējs 5V barošanas avots. Iespējams, ka kameras vienkārši nenodrošina USB barošanu, vai arī barošanas jauda, kas tiek ņemta no kameras akumulatora, ir pārāk maza, bet to neesmu pārbaudījis. Konstrukcijas autors barošanas problēmu atrisinājis ar 4 AAA izmēra bateriju palīdzību, jo vēlējies lētu un vienkāršu risinājumu. Nepieciešamība pēc ārējas barošanas vienlaikus atrisinājusi otru problēmu – kamerām ir mini USB spraudnis, kamēr bezvadu iekārtai – lielais USB spraudnis. Konstrukcijas autors speciāli piemeklējis mini USB spraudni 90 grādu lenķī, lai viņa konstrukcija būtu kompaktāka. Bet tagad daži attēli, kas ilustrē aprakstīto:

Cables Unlimited USB-WIRELESS Dongle Set

Cables Unlimited USB-WIRELESS Dongle Set

dsc_2417

dsc_2417

dsc_2420

dsc_2420

dsc_2423

dsc_2423

Pie kameras

Pie kameras

Pirmavots: The $50 wireless tethering solution.

Diskusija: OT: My $50 wireless tethering solution.

Bateriju darbības ilgums izmēģinājumā esot bijis virs 2 stundām, bet tad baterijas vēl neesot bijušas tukšas, tā ka maksimālais darbības ilgums neesot noskaidrots. Failu pārraides ātrums esot bijis apmēram 4 sekundes pie jpg fine un 8 sekundes pie jpg fine + nef. Eksperiments veikts ar D300. Autors piemin, ka Nikon Camera Control Pro esot visai lēni piestartējies ar šo bezvadu risinājumu, bet tālāk darbība bijusi raita.

Ja pareizi saprotu, teorētiski šim risinājumam vajadzētu strādāt ar visām Nikon kamerām, kuras iespējams vadīt caur USB. Un, ja tas ir tā, iespējams, ka var iztikt arī bez dārgās Nikon Camera Control Pro, izmantojot jau pieminēto DCamCapture.

Comments

One Response to “Nikon bezvadu vadības risinājums”

  1. Nikon bezvadu vadības risinājums - 2 : Lietas par, ap un bez foto on jūnijs 5th, 2009 15:23:36

    […] jau rakstīju par Nikon bezvadu vadības risinājumu, kur cilvēks ar prātīgu galvu un veiklām rokām izveidoja tālvadības risinājumu, izlietojot […]