Nikon SB-800 zibspuldze kopumā ir visai izturīga, bet intensīvi lietojot, to ir iespējams pārkarsēt un pat nodedzināt. Tāda ķibele bija piemeklējusi vienu lietotāju, kam zibspuldzes elektronika palika vesela, bet daļēji izkusa zibspuldzes priekšā esošā Freneļa lēca (Fresnel lens). Diemžēl, neizdevās atrast pietiekami labu un uzskatāmu avotu par Freneļa lēcām latviski, bet angliskais avots Vikipēdijā ir bagātīgi ilustrēts un saprotams arī bez labām angļu valodas zināšanām.

Diemžēl, ja būs vēlēšanās izprast remonta apraksta tekstu, gluži bez valodas zināšanām neiztikt.

Pirms remonta zibspuldzes izskatījās šādi:

dsc_3008small

Nebojāta un bojāta SB-800

Labajā pusē esošajai zibspuldzei Freneļa lēca vidū ir izkususi. Kreisajā pusē esošā zibspuldze ir vesela, un tā pielikta klāt salīdzinājumam.

Interesantākais ir tas, ka cilvēkam izdevās no Nikon servisa centra sarunāt un nopirkt par apmēram $20 ne tikai jaunu Freneļa lēcu un akrila paneli, bet arī saņemt remonta veikšanai nepieciešamu palīdzību zibspuldzes izjaukšanas bildes izskatā, kaut arī Nikon brīdina šādus remontus neveikt pašiem un sūtīt bojāto mantu remontam viņiem. Izjaukuma bildi :) cilvēks ieskenēja, un to dodu šeit (bilde ir klikšķināma lielam izmēram):

SB-800 parts diagram

SB-800 parts diagram

Oriģinālais raksts ir atrodams Replacing the Fresnel on my melted Nikon SB-800 un ir bagātīgi ilustrēts. Ja tomēr rodas nepieciešamība zibspuldzi izjaukt pašiem, ir vērts rakstu izlasīt rūpīgi, jo tur ir brīdinājums, kuras četras skrūves nevajag izskrūvēt vienlaikus :)

Comments

One Response to “Nikon SB-800 remonts”

  1. Nikon SB-600 zibspuldzes remonts : Lietas par, ap un bez foto on jūnijs 2nd, 2009 15:29:18

    […] jau rakstīju par Nikon SB-800 zibspuldzes remontu, kur zibspuldze bija pārkarsēta līdz Freneļa lēcas izkušanai. Šoreiz par šīs zibspuldzes […]