Pazīstamais Nikon tehnikas guru Toms Hogans ir paskatījies uz agrāko gadu Nikon un citu ražotāju tehniku, kas tika ražota ar Nikon bajoneti, un padalījies savā viedoklī par šo tehniku, par to, kāda ir attēla kvalitāte no šodienas skatu punkta. Viņa viedoklis varētu būt interesants tiem, kam šāda tehnika vēl ir, vai arī ir iespēja iegādāties to lietotu, bet par labu cenu.

No sava nelielā apskata viņš apzināti izņem ārā visu to tehniku, kas tiek ražota vēl šobrīd, un atstāj Nikon D1, D1h, D1x, D2h/D2hs, D2x/D2xs, D100, D200, D40x, D50, D70, D70s, D80, Fujifilm S1, S2, S3, S5, un Kodak Pro 14n, SLR/n.  No šī garā saraksta viņš par tādu tehniku, kuras veidotā attēla kvalitāte vēl šodien ir pietiekami laba, min D40x, D200, D2h/D2hs, D2x/D2xs, S5 Pro, un SLR/n. No īsā saraksta viņš īpaši izceļ D2x/D2xs un SLR/n, kuru attēla kvalitāte ir lieliska, bet tikai tad, ja ir optimāli eksponēts un lietots zems ISO. Abām šīm kamerām ir savi vājie punkti – D2x/D2xs ir grūti lietojams virs ISO 400, bet Kodak SLR/n ir ļoti jūtīgs pret objektīviem (bija problēmas ar iekšējiem atstarojumiem no matricas, kas veidoja parazītiskus krāsainus laukumus attēlā – mana piezīme).

D1x un D100 Hogana uzskatā ir ar būtiskiem trūkumiem attēlu kvalitātē, un šos aparātus viņš šodien vairs neieteiktu.

Otrs veids, kā paskatīties uz tehniku, ir – vai ir pienācis laiks pirkt jaunāku modeli? Tāpēc Hogans ir apskatījis no ražošanas noņemtos modeļus no šāda skatu punkta:

 • D1, D1h, D1x: jā, uz kādu no FX formāta aparātiem. 
 • D2h, D2hs: jā, ja nepieciešams vairāk pikseļu, un patiešām labāka darbību pie augstām ISO vērtībām, uz D3, citādi nē. 
 • D2x, D2xs: nē, ja vien negribat pārcelties uz D3x vai arī jums ir regulāra vajadzība pēc augsta ISO. 
 • D100: jā, uz D300. 
 • D200: nē; gaidītu D400. 
 • D40: ja jums ir nepieciešams vairāk pikseļu, jā, uz D60, citādi nē. 
 • D40x: nē; citas šībrīža kameras nepiedāvā daudz vairāk, izņemot ja jūs ejat uz pa modeļu līniju uz augšu, piemēram uz D300. 
 • D50: jā, uz D60, taču atcerieties, ka jūs var zaudēt autofokusa iespēju tiem objektīviem, kuri nav ar iebūvētiem autofokusa motoriem, kas rezultātā var novest pie atbildes Nē. 
 • D70, D70s: jā, uz D90. 
 • D80: iespējams, uz D90. 
 • S1, S2: jā, gandrīz jebko no D90 uz augšu. 
 • S3, S5: jā, uz D700. 
 • Pro 14n, SLR/n: nē, izņemot, ja jums ir nepieciešams augsts ISO (D700) vai vairāk pikseļu(D3x).

Toms Hogans šajā apskatā salīdzina tikai attēlu kvalitāti, bet pilnīgi ignorē citas būtiskas lietas, piemēram – slēdža ilgmūžību, bateriju ietilpību un pieejamību, savietojamību ar objektīviem un piederumiem un citas lietas, kas var būtiski ietekmēt lēmumu pirkt vai nepirkt kādu lietotu aparātu, bet paldies viņam par to pašu :)

Pilns teksts angliski šobrīd ir pieejams viņa galvenajā lapā: http://www.bythom.com/

Comments

One Response to “Agrāko gadu Nikon digitālo spoguļkameru attēla kvalitāte”

 1. Kādu kameru pirkt? : Lietas par, ap un bez foto on augusts 12th, 2009 13:05:44

  […] Par pēdējo punktu un Nikon – savulaik Toms Hogans, pazīstamais Nikon foto tehnikas guru, jau veica apskatu, kuras no Nikon agrāko gadu digitālajām spoguļkamerām ir labas arī šodien, ja vērtējam no tām iegūstamo attēla kvalitāti. Latviski par to jau rakstīju: Agrāko gadu Nikon digitālo spoguļkameru attēla kvalitāte. […]