Vilšanās gan ne manējās, bet pazīstamā krievu dizainera Artemija Ļebedeva. Viņš pirms tam bija laimīgi lietojis iepriekšējo Canon 5D modeli, un tad nopircis jauno, un pirmā vilšanās viņam bija jau tūlīt pēc izsaiņošanas – kaut kādas atzīmes trūkums uz kameras režīma pārslēga. Nākošā vilšanās sekojusi apmēram pēc pusstundas darbošanās – rezerves akumulatoru trūkums, turklāt pārdošanā to neesot, un no iepriekšējā Canon vairs nederot. Bet šāda lieta, ka vecie akumulatori jaunajai kamerai vairs neder, kaut arī to izmērs nav mainījies, mums ir pazīstama arī no Nikon :)

Trešā vilšanās – lietotāja interfeiss visos iestatījumos, kas caur LCD tiek mainīti. Sliktāks interfeiss esot tikai Nikonam ;-)

Ceturtā vilšanās – ergonomika. Šeit autors jau apraksta detalizēti un ilustrēti, jo tā ir viņa iemīļotā tēma.

Piektā vilšanās – front un back – fokusi. Nācies visus objektīvus kalibrēt, bet pie iepriekšējām kamerām vienkārši viss bijis kārtībā.

Sestā vilšanās – mainījusies kameras virsmas faktūra un melnā izolācijas lenta vairs labi neturas klāt. Autors ir pieradis aizlīmēt visus identificējošos uzrakstus.

Septītā vilšanās – daudz neasu (izsmērētu) kadru. Šeit mans personīgais viedoklis ir, ka vaina ir lielākā pikseļu blīvumā un vienkārši jāpiestrādā pie kameras turēšanas tehnikas. Pats ar šādu (d)efektu saskāros tad, kad no 6MP D70 pārgāju uz 12MP D2X un arī pirmajā laikā ieguvu negaidīti daudz neasu attēlu. Kad sapratu iemeslu un piestrādāju pie kameras turēšanas, viss uzlabojās.

Un pēc šī rezumējuma, ja kāds vēlas iepazīties ar Artemija Ļebedeva paša rakstīto, un ja nebaida krievu valoda un nenormatīva leksika, tad var aprakstu atrast šeit: Канон 5D марк II: семь разочарований. Nenormatīvā leksika nav nekas speciāli tikai Canon veltīts, jo A.L. tā raksta vienmēr :)

Vēl rakstā ir piesaukta cita negatīva recenzija – Canon EOS 5D Mark II: NOT WORTH IT – Save your money!

Comments

2 Responses to “Canon EOS 5D Mark II – septiņas vilšanās”

  1. rtyrty on maijs 15th, 2009 13:34:36

    haha!! kaut ko tik smiekliigu nebiju sen lasiijis… fotoaparaata virsmas faktuura!!!!!

  2. Jānis on maijs 15th, 2009 13:41:55

    Autors ir dizaineris un viņam tas šķita nozīmīgi :)