Pēdējā laikā biežāk ir sanācis visādus sludinājumus paskatīties, un manai fotoamatiera acij bija pārbaudījums skatīt milzumu tizlu bilžu. Cilvēki vēlas pārdot māju par cenu, kas pamatīgi pārsniedz 100 tūkstošus latu, bet nav kaut ko līdz galam izdomājuši vai arī ir ietaupījuši dažus desmitus vai maksimums dažus simtus latu fotogrāfam, lai māju parādītu vislabākajā veidā. Pie tam, cik no šķībajām miglenēm var saprast, māja varbūt pat ir gluži laba, bet tikai fotogrāfijas par to galīgi neliecina. Un lai arī tirgus šobrīd ir gandrīz apstājies, labas fotogrāfijas pilnīgi noteikti piesaistīs vairāk potenciālo interesentu, nekā sliktas.

Apmēram to pašu varu teikt arī par dzīvokļu un auto fotogrāfijām.

Saprotu, ka visi nekad nebūs diži fotogrāfi, bet arī ar vienkāršu tehniku var iegūt gluži pieņemamas un pat labas bildes, tai skaitā arī ar telefonos iebūvētajām fotokamerām, un šajā sakarā daži, varbūt acīmredzami padomi, ja tomēr vēlamies bildēt paši:

  1. Nevajag taupīt kadrus. Digitālajiem fotoaparātiem tie gandrīz neko nemaksā, kadra kvalitāti uz vietas mazajā ekrāniņā kvalitāti novērtēt ir grūti, bet kadru sērijā var gadīties, ka kāda bilde būs mazāk izsmērēta un neasa par citām.
  2. Reti kuram ir statīvs, un tāpēc ir vērts padomāt par cita veida atbalstu. Fotoaparāts, kas tiek turēts uz priekšu izstieptās rokās, bildē ar sajūsmu parādīs jūsu roku drebēšanu. Un rokas dreb ne tikai alkoholiķiem.
  3. Ir labi, ja bildējot ir padomāts par horizontu. Šķības bildes ir šķības bildes. Kāpēc tās taisnot uz datora, ja var nobildēt taisni uzreiz?
  4. Ja bildējam apdzīvotas telpas, ieteikums ir tās sakārtot. Vai vismaz iznest no kadra lielāko nekārtību. Getliņu cienīgas ainas normālu pircēju/īrētāju neuzrunā. Arī nepabeigtas telpas izskatīsies labāk, ja tajās būs kārtība un nemētāsies būvgruži, instrumenti un celtnieku atstātā draza.
  5. Mājas un dzīvokļus bildēt ir vēlams dienas laikā, ielaižot telpās maksimāli daudz dienas gaismas, jo tad būs labākas krāsas. Loga virzienā labāk nebildēt, jo tas būs gaišs vai pārgaismots laukums. Bet šeit var paeksperimentēt. Un atcerieties pirmo padomu – nevajag taupīt kadrus.
  6. Bildējot auto, tas parasti labāk izskatās, ja ir pirms tam nomazgāts. Un glītā fonā, lai var saprast, kas tieši tiek bildēts. Un drusciņ saules apspīdēts. Un ja ir auto salona bildes, tad tāpat kā ar telpām – tās labāk izskatās, ja nav piedrazotas.
  7. Ja uz datora nav nekādas attēlu rediģēšanas programmas, pietiks ar mājas datoriem bezmaksas Irfanview, Faststone vai līdzīgu. Ar tām bildes var glīti apgriezt (izgriezt tikai vajadzīgo) un pēc tam samazināt līdz internetam nepieciešamajiem izmēriem. Labākā apstrādes secība ir vispirms izgriezt nepieciešamo un pēc tam samazināt. Par nepieciešamajiem izmēriem jāskatās katrā sludinājumu vietnē atsevišķi, bet parasti tie ir no 500 līdz 800 punktiem (pikseļiem) pa garo malu.
  8. Prātīgs bilžu apstrādātājs vienmēr atsevišķā mapē saglabās oriģinālās bildes, un apstrādātās un samazinātās bildes (tās, kas gatavas likšanai sludinājumā) saglabās citā mapē ar citu nosaukumu. Kādreiz gadās, ka vajadzīgas ir jaunas un nedaudz citādākas bildes, un tad oriģinālās noderēs.

   Tas arī šoreiz īsumā viss. Šie padomi vēl nepadarīs jūsu bildes labas. Tie tikai samazinās to sliktumu. Bet reizēm arī tas nav maz :)

   Comments

   4 Responses to “Rimtas pārdomas par sludinājumu foto kvalitāti”

   1. Padomi labākām bildēm no telefonu foto kamerām : Lietas par, ap un bez foto on marts 28th, 2009 23:30:17

    […] Jau agrāk rakstīju, ka ar pašām vienkāršākajām telefonos iebūvētajām foto kamerām var iegūt pieņemamas un pat labas kvalitātes attēlus, un nesenā rakstā par sludinājumu foto kvalitāti jau devu dažus padomus labāku attēlu iegūšanai. […]

   2. Voldemārs on jūlijs 17th, 2009 15:07:41

    Paldies, noderīgi.

   3. Padomi sludinājumu foto : Lietas par, ap un bez foto on augusts 7th, 2009 08:30:51

    […] jau par šo tēmu rakstīju Rimtas pārdomas par sludinājumu foto kvalitāti, kur improvizētā veidā devu 8 padomus, ka savas sludinājumu bildes padarīt labākas vai vismaz […]

   4. Piedalies MMS fotokonkursā un laimē balvas! : Lietas par, ap un bez foto on aprīlis 7th, 2010 03:02:26

    […] Rimtas pārdomas par sludinājumu foto kvalitāti […]