Pierasts, ka statīvs ir trijkājis. Ar trim kājām, kuras stingri balstās pret zemi un lepni nes fotoaparātu. Lai panāktu stabilitāti, statīvam ir jābūt pietiekami smagam un veidotam no stingra, vibrāciju slāpējoša materiāla. Parastie materiāli statīvu izgatavošanā ir alumīnijs (viegls, stingrs, bet slikti slāpē vibrācijas), ogļškiedra (labi slāpē vibrācijas, viegla, stingra, bet relatīvi dārga un var salūzt sitienā) un koks (labi slāpē vibrācijas, stingrs, bet vājāka mitruma izturība, ja vien nav īpaši apstrādāts). Reizēm lieto arī citus materiālus, bet tad jāpēta, cik tur patiesā labuma, bet cik marketinga bla-bla-bla.Maza izmēra statīviem reizēm ir sastopamas arī eksotiskākas konstrukcijas, piemēram Gorillapod. Līdzīgi netradicionālu ceļu ir gājusi firma Trek-Tech, kura ražo statīvus ar lokanām kājām Optera 230:

Optera 230

Optera 230

un Optera 460:

Optera 460

Optera 460

Bildēs daudz kas izskatās skaisti, īpaši ja to ir bildējis labs profesionālis ;-) Bet kā ir dzīvē? Dzīvē, ja var ticēt apskatam Trek-Tech Optera 460, nav slikti. Apskata autors uzskata, ka pie plusiem var pieskaitīt, ka statīvs ir derīgs teleobjektīviem, sarullētā veidā ir pietiekami kompakts, ka lokanās kājas dod lielākas iespējas uzstādīšanai. Arī cena – ap 70 amerikāņu naudiņām, apskata autoram šķiet pie plusiem pieskaitāma. Pie mīnusiem autors pieskaita vairāk subjektīvās šaubas par lokano kāju ilgmūžību.

Vēl rakstā ir īpaši pieminēts fotoaparāta stiprinājums pie statīva, kurš šajā gadījumā ir veidots ar ļoti spēcīgu magnētu. Ir brīdinājums nemētāt apkārt šo magnētu, jo, nepareizā vietā “pielipis”, tas būs ļoti grūti atraujams nost :)

Comments

Comments are closed.