Ticiet vai nē, bet šis nav Photoshop:

iphone-spinning-propeller-shot

Lidmašīnas propelleris

Pēc bildes autora vārdiem, šāds efekts parādās bildējot ātri kustīgus objektus ar iPhone iebūvēto kameru. Lētais CMOS sensors nevis eksponē visu bildi uzreiz, bet gan skanē to no kreisās puses uz labo. Ja tiek bildēts kaut kas ļoti strauji kustīgs (kā lidmašīnas propelleris šajā bildē), var iegūt visai ērmotas bildes tāpēc, ka dažādas attēla daļas patiesībā ir uzņemtas dažādos laikos. Šajā konkrētajā gadījumā vēl ir nepieciešams rotācijas ātrums, kas būtu noteiktu reižu skaitu lielāks par bildes skenēšanas ātrumu, bet tās jau ir tehniskas detaļas. Līdzīgi efekti senākos laikos tika iegūti fotografējot ar skeneriem.
Ja jau esam sākuši pieminēt Apple iPhone, tad vēl viena pavisam svaiga un jau slavena bilde, kas uzņemta ar šo visai viduvējo kameru:

janiskrums

Lidmašīna Hudzonā

Šeit, protams, kamerai nebija nekādu īpašu prasību, un galvenais, ka tā bija. Un ka lietotājs attapa to izmantot, un bija pirmais, kurš šo satraucošo ziņu publicēja. Un latviešiem drusku glaimojoša ziņa – fotogrāfs (jeb precīzāk – fotogrāfijas autors) bija ASV latvietis no Floridas –  Jānis Krūms.

Vēlreiz apstiprinās patiesība, ka ne jau tehnika ir galvenais.

Comments

2 Responses to “Interesantas bildes ar vienkāršu kameru”

  1. Twitter’ī populārākais latvietis on janvāris 27th, 2009 12:52:34

    […] Iemetot aci nekurā, sameklēju, ka par šo tēmu jau daži tika rakstījuši – Aleksandrs no Rigatalk.com, Juris Kaža savā nozares blogā, un Jānis no foto.pudele.com. […]

  2. Ne jau tehnikā ir spēks : Lietas par, ap un bez foto on marts 1st, 2009 17:40:47

    […] Rakstīju arī par to, ka cilvēki iegūst labas un/vai interesantas bildes ar iPhone visai viduvējo kameru: Interesantas bildes ar vienkāršu kameru. […]