Jau pasen šis materiāls pacietīgi gaidīja savu kārtu. Meklējot pavisam ko citu, reiz atradu norādi uz šo lapu:

Press & Media Room

kur Amerikas profesionālo rodeo kovboju asociācija dod precīzas instrukcijas TV un fotogrāfiem, ko un kā viņu pasākumos drīkst un nedrīkst, un pat rekomendē dažu tehniku, kas varētu nodrošināt labu attēla kvalitāti, piemēram (brīvā tulkojumā):

Iesakām lietot spoguļkameras, arī ciparu spoguļkameras ar piemērotiem objektīviem, lai varētu fotografēt no piemērota attāluma, kas nodrošinātu fotogrāfa drošību un arī samazinātu iespēju, ka fotogrāfs kaut kā ietekmētu pasākumu. Ieteicamie objektīvi ir 80-200/f2.8, 120-300/f2.8 un 300/f2.8/f4. Arēnā esošajiem fotogrāfiem ir jālieto tehnika, kas ir pietiekama, lai iegūtu kvalitatīvus attēlus no pietiekama un droša attāluma. Iesakāmās zibspuldzes – Norman/Quantum/Lumedine ar impulsa jaudu 400 vat-sekundes un baterijām un virziendarbības reflektoriem, vai līdzīgas iekārtas. Iesakām lietot TTL režīmus.

Ir, protams, arī dažs labs tīri amerikānisks ieteikums, bet kopumā ir patīkami, ka pasākuma apmeklētājam tiek dotas visai precīzas instrukcijas un rekomendācijas gan pašu fotogrāfu drošībai, gan arī kvalitatīvu attēlu iegūšanai.

Comments

Comments are closed.