Ar šo paziņoju, ka iepriekšējais raksts Ievedmuita Eiropas savienībā ir novecojis, jo no 2008. gada decembra ir spēkā jauna kārtība. Īsumā par jauno (izcēlumi mani):

Saskaņā ar izmaiņām Eiropas Savienības (ES) normatīvajos aktos, kas nosaka fizisko personu ievedamās bagāžas atbrīvošanu no nodokļiem, un pieņemtajiem grozījumiem likumā “Par akcīzes nodokli” un likumā “Par pievienotās vērtības nodokli”, no 2008.gada 1.decembra ir palielināti pieļaujamo pārvietojamo preču apjomi no trešām valstīm – palielināta ievedamo preču kopējā vērtība naudas izteiksmē, palielināts atļautais alkoholisko dzērienu ievešanas apjoms, atcelts apjoma ierobežojums attiecībā uz smaržu un tualetes ūdeņu ievešanu no trešām valstīm, kā arī palielināta noteiktā preču kopējā vērtība attiecībā uz nelieliem komerciāliem preču sūtījumiem no trešām valstīm uz Latviju.

Komerciālie preču sūtījumi

Saskaņā ar ES regulā noteikto ar 2008.gada 1.decembri no nodokļu maksājumiem tiek atbrīvoti nelielas vērības komerciāli preču sūtījumi, ko no trešās valsts sūta saņēmējam Latvijā un kuru vērtība nepārsniedz 150 eiro (105,42 lati). Šis atbrīvojums tiek piemērots sūtījumiem, ko komersanti veic savā starpā vai sūtījumiem, ko komersants sūta privātpersonai.

Līdz šim no nodokļu maksājumiem tika atbrīvoti preču sūtījumi, kuru vērtība nepārsniedz 22 eiro.

No trešām valstīm ievedamo preču vērtība

Ieceļojot Latvijā no valsts, kas nav Eiropas Savienības dalībvalsts, piemēram, ASV, Krievijas u.c., kā arī no atsevišķām ES teritorijām (Ālandu salām, Normandijas salām, Vācijas Federatīvajā Republikā – Helgolandes salas, Bizingenas teritorijas, Itālijas Republikā – Livinjo, Kampjoni d’Italia un Lugāno ezera Itālijas teritoriāliem ūdeņiem, Spānijas Karalistē – Seūtu, Melilju un Kanāriju salām, Francijas Republikā – Francijas Republikas aizjūras departamentiem) no 2008.gada 1.decembra bez nodokļu nomaksas drīkst ievest preces personīgai lietošanai, savam patēriņam vai dāvanām, ja to kopējā vērtība vienai personai nepārsniedz:

• Ls 210, ja ieceļo pa sauszemi;

• Ls 300, ja ieceļo ar gaisa transportu vai jūras transportu;

• Ls 200 personām, kas ir jaunākas par 15 gadiem (neatkarīgi no ieceļošanas veida).

Pilns VID paziņojuma teksts atrodams Latvijas Vēstnesī:

Palielināti pieļaujamie ievedamo preču apjomi personīgajā bagāžā no trešām valstīm

Kādreiz ir arī kāda patīkama ziņa no valsts.

Comments

Comments are closed.