Pēc virsraksta izlasīšanas var šķist, ka tās ir kārtējās blēņas, tālas no dzīves īstenības. Bet šis zinātnieku pieņēmums pamazām apstiprinās.

Wisconsin-Madison universitātes pētnieki piedāvāja 43 cilvēkiem, kuri vēlējās novājēt, fotografēt vai pierakstīt visu, ko viņi ēd. Protams, fotografēt ēdienu vislabāk un visestētiskāk ir pirms ēšanas. Pieraksti, kā konstatēja pētnieki, bieži vien tika veikti vismaz stundu pēc ēšanas, tādēļ tie nespēja radīt priekšstatu, cik daudz ir apēsts.

Vēlāk eksperimenta dalībniekie atzinās, ka fotografēšana mudinājusi viņus atrast saviem ēdieniem veselīgākas alternatīvas. Parastā atbilde bijusi:

– Man bija daudz uzmanīgāk jāizturas pret to, ko ēdīšu, jo man to vajadzēja fotografēt.

Fotografēšana pievērsa cilvēka uzmanību ēdienam pašā vajadzīgākajā brīdī – pirms ēšanas. Bez tam, pats process spilgti un uzskatāmi demonstrēja ēdienus, ar to atgādinot par to vai citu ēdienu kaitīgumu. Rezultātā, fotografējot ēdienus pirms ēšanas, cilvēki izvēlējās veselīgākus produktus, kas palīdzēja viņiem novājēt, kamēr tie, kas veica tikai pierakstus, lielākā mērā saglabāja savus agrākos ēšanas paradumus.

(c) FreeFoto.com

Image: FreeFoto.com

Comments

One Response to “Ēdienu fotografēšana palīdz novājēt”

  1. Gatiņš on oktobris 25th, 2010 09:45:37

    Nu jauks fakts! Bet katrā ziņā vērojot citu fotografētos ēdienus tā vien uzlabojas apetīte! Te viens Latvijas ēdienu fotogrāfes kārdinošo ēdienu foto – http://www.viktorijapuke.blogspot.com