Un pat ne foto aparātā. No seniem laikiem amatnieku meistari ir uzsvēruši, ka galvenais ir meistars, nevis darba rīki. Tiesa, parasti labam amatniekam arī instrumenti bijuši labākās kvalitātes, bet tas tomēr neapgāž iepriekš teikto. Apstiprinās tas arī foto jomā. Atceros, pirms dažiem gadiem redzēju Sony Ericsson reklāmas kampaņu Latvijā, kur ar mobilā telefona iebūvēto foto kameru ar pavisam nedaudziem megapikseļiem viens labi pazīstams Latvijas fotogrāfs bija uzņēmis visai nesliktas bildītes. Bildītes, kas pilnīgi noteikti bija labākas par tipiskajām tūristu bildītēm “mana-galva-attēla-centrā-un-aizmugurē-kaut-kādas-ārzemes” :)

Tas bija ievads.Turpinājumā par to pašu, un par galveno. Nejauši vispasaules tīmeklī atradu vienu meistaru, kurš ar pavisam vienkāršiem tehniskiem līdzekļiem gluži labas bildes taisa. Un pats arī labprāt izstāsta un parāda, kā to dara. Tiesa, viņš netaisa mākslas bildes. Viņš ir velosipēdu kolekcionārs un tāpēc fotografē savus velosipēdus un piederumus. Un fotogrāfē ar 4 megapikseļu Kodak EasyShare DX7440. Vai kāds šādu:

Kodak EasyShare DX7440

kameru būtu veikalā pamanījis? :) Jā, un pirms tam viņš fotogrāfēja ar 3.2 megapikseļu Olympus Camedia D-395. Un fotogrāfē viņš visnotaļ kompetenti: izmanto statīvus, halogēno apgaismojumu, kameras baltā balansu iestādot attiecīgi uz to, vienlaikus izslēdzot vispārējo fluorescences lampu apgaismojumu, lai novērstu baltā balansa kļūdas, lieto fonus un vēl šo to, ko diezgan detalizēti apraksta. Teksts ir pārāk garš, lai to uz ātro tulkotu, bet tur ir arī pietiekami daudz ilustrāciju, kas procesu padara uzskatāmāku, tāpēc skatieties tālāk paši:

MY PHOTO SETUP

Comments

One Response to “Ne jau megapikseļos ir spēks”

  1. Ne jau tehnikā ir spēks : Lietas par, ap un bez foto on marts 1st, 2009 17:37:43

    […] Savulaik jau rakstīju par visai kompetentu velosipēdu fotografētāju, kurš ar vienkāršu 4mp kameriņu un improvizētu studiju ļoti labi bildēja savus velosipēdus: MY PHOTO SETUP […]