Šodien notika tas, ko Nikon fani jau sen gaidīja: tika paziņots par divām jaunām spoguļkamerām un pieciem(!) jauniem objektīviem. Pēc ilgu gadu gaidīšanas, fanu īdēšanas un skaudīgas skatīšanās uz Canon pusi, Nikon beidzot izlaida ar visām jaunākajām tehnoloģijām (attēla stabilizācija, ultraskaņas motors, nanokristālu pārklājumi lēcām) apgādātus garos objektīvus – 400/2.8, 500/4, 600/4. Un lai arī šie objektīvi absolūti lielākajai daļai Nikon lietotāju nebūs pieejami to augstās cenas dēļ, tas stiprinās morāli, jo šajā lauciņā Canon pārākums būs likvidēts. Bez pieminētajiem tika paziņots vēl par diviem objektīviem – 24-70/2.8 un 14-24/2.8, kas abi paredzēti pilna izmēra matricām. Ja pirmais no tiem aizstāj agrāko 28-70/2.8, tad otrais ir pilnīgi jauns, un varētu graut Canon lietotāju sirdsmieru, kuru sistēmā analoga nav. Vispār, objektīvu ziņā šī diena ir rekordražena, jo, cik tālu sniedzas atmiņa, Nikon vairāk par 5 jauniem objektīviem viena gada laikā nav ieviesis, tā ka šodien ir izpildīta visa gada norma :)
Un protams, par kamerām – D3 un D300. D3 – pirmā Nikon digitālā spoguļkamera ar pilna izmēra matricu, kuras izmēram Nikon ir piešķīris apzīmējumu FX, atšķirībā no samazinātā izmēra DX. Bet ne jau izmērs vien ir svarīgs. Nedaudz mulsinoši ir lasīt ISO diapazonu 200-6400, bet ar Lo un Hi iestādījumiem – no 100 līdz 25600!!! Ja atceramies Nikon tradīciju standarta ISO diapazonu uzrādīt tādu, kur attēla kvalitāte vēl ir uzskatāma par labu, tad 6400 arī ir ļoti liels pieaugums pret iepriekšējām tehnoloģijām un kamerām, un varbūt pat jau pārspēj tradicionālo nozares līderi Canon. Varbūt, jo testa bilžu vēl nav, un laikam tik drīz vēl nebūs. Bet to, ka sasniegums varētu būt ievērojams, liecina Bjorns Rorslets savā īsajā ziņā:

The new D3 has high-ISO performance beyond what anyone could imagine possible. I could hardly believe my eyes.

Zinot, ka viņš ir ļoti piekasīgs vērtētājs, šāds vērtējums izskatās ļoti cerīgs. Arī citas, aplinkus nākušas ziņas stāsta, ka starp ISO 1600 un 6400 esot ļoti neliela kvalitātes starpība.

Vēl viens vērtētājs – Robs Gelbraits, kurš ir aktīvs sporta fotogrāfs un lieto Canon:

High ISO:

“based on a look at ISO 1600 – ISO 25,600 frames produced by prototype D3 bodies, including a handful we shot ourselves, the camera looks like it will produce low light photos that are both massively cleaner and more usable than the D2Xs and in the same ballpark as Canon’s EOS-1D Mark III (which is the D3’s primary competition)……We’ll need to shoot with a production D3 under real-world conditions to find out whether it approaches, meets or exceeds the EOS-1D Mark III in high ISO image quality. But based on what we’ve seen so far, it’s safe to say that the D3 will produce photos of dramatically better quality than the D2Xs at ISO 1600 and up.”

D300 nav tik revolucionāra kamera priekš Nikon, arī matricas izmērs ir jau zināmais DX, bet arī šeit ir liela daļa no jaunajiem uzlabojumiem, kuri pirmo reizi parādījušies iekš D3, un patiesībā D300 var uzskatīt kā pilnvērtīgu D2Xs aizvietotāju, un pat vairāk, turklāt par ievērojami zemāku cenu.

Abās kamerās jaunumu ir ļoti daudz, bet nav mans mērķis tos visus pārstāstīt. Meklējiet rakstos! :)

Comments

2 Responses to “Nikonam liela diena :)”

 1. viens on janvāris 10th, 2008 13:18:52

  Tas nikona 14-28 nav f2.8 uz D3:

  http://blog.koss.jp/article_599.html

  Un ta jau nav, ka nav analogu, olimpam jau loti sen ir 7-14, Shis nikona ir pirmais analogs no canikona nometnes puses.

 2. Jānis on janvāris 10th, 2008 14:24:58

  Kādā nozīmē – nav 2.8 uz D3?
  Olympus 7-14/4 ir uz mazā izmēra matricas (4/3 sistēma), kas ir vēl mazāka nekā Nikona DX izmērs. Uz mazā izmēra matricu Nikonam pašam bija 12-24/4, citiem bija līdzīgi un pat laikam 10-20. Bet uz pilna 35 mm filmas kadra izmēra matricu tādu zoomu uztaisīt – tas ir nopietni.