Šodien, apsverot iespēju sarakstu un paralēli skatoties arī vēlmju sarakstu ebay.com, nonācu pie secinājuma, ka derētu zināt cik liela ievedmuita tiek piemērota precēm kas tiek izsūtītas ārpus Eiropas Savienības un nonāk Eiropas Savienībā (piemēram, ja es ASV interneta veikalā nopērku kādu preci, kura top piegādāta uz Latviju). Viens zvans uz Latvijas Pasta informatīvo tālruni visu nolika savās vietās.

Privātpersona –> Privātpersona: sūtījumu ar nodokli neapliek, ja pakas vērtība (neskaitot transporta izdevumus) nepārsniedz 45 EUR jeb 31 Ls. Ja pakas vērtība pārsniedz minēto summu, tad pārsniegtajai vērtībai uzliek +18% un +3.5% nodokli.

Visos pārējos gadījumos: sūtījumu ar nodokli neapliek, ja pakas vērtība (ieskaitot transporta izdevumus) nepārsniedz 22 Ls. Ja pakas vērtība pārsniedz minēto summu, tad pārsniegtajai vērtībai uzliek +18% un +3.5% nodokli.

Tiesa gan dažās vēstkopās aprakstītā pieredze liecina, ka ne vienmēr šis nodoklis tiešām tiek piemērots…

Papildināts:

Izrādās ir arī informācijas sistēma, kurā var demo režīmā rēķināt muitas nodokļus: Integrated Tariff Management System (ITMS) – Taric: http://itvs.vid.gov.lv/itms/ Lapas augšpusē jāatver CALC OF DUTIES -> Calculate

Comments

4 Responses to “Ievedmuita Eiropas savienībā”

  1. Papuass on februāris 23rd, 2007 15:53:58
  2. Mārtiņš on februāris 23rd, 2007 16:09:24

    Papuass: paldies! Pakoriģēju hipersaiti. Mazliet jokaini tā lapa gan uzvedās, pirmajā reizē formu neielādēja, otrajā ielādēja :)

  3. N.R. on janvāris 10th, 2008 13:11:43

    kā nu neskaitot – skaitot sūtīšanas izdevumus. kad bij muita jāmaksā ta visus procentus no kopsummas aprēķināja.

  4. Ievedmuita Eiropas savienībā - 2 : Lietas par, ap un bez foto on decembris 24th, 2008 13:47:38

    […] šo paziņoju, ka iepriekšējais raksts Ievedmuita Eiropas savienībā ir novecojis, jo no 2008. gada decembra ir spēkā jauna kārtība. Īsumā par jauno (izcēlumi […]